Його гасло: «Солодкий, як мед, сильний, як часник». Проводить його центр латиської культури і відділення бджолярів Латвії.

Цього року для участі в культурно-мистецькій програмі латиші запросили академічний ансамбль пісні і танцю «Сіверські клейноди» Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

«У нас давні дружні зв’язки з містом Даугавпілс, – каже генеральний директор – художній керівник філармонійного центру, заслужений діяч мистецтв України Сергій Теребун. – Тут дуже потужна українська діаспора, тому ми традиційно беремо участь у заходах, які проводяться в Латвії напередодні Дня Незалежності України».

Артисти ансамблю під керуванням заслуженого діяча мистецтв України Сергія Вовка представили латвійським глядачам програму, яка складається з вокально-хореографічних творів, що відображають все різнобарв’я культурних традицій як Сіверського краю, так й інших регіонів України. За словами виконавців, виступ «Сіверських клейнодів» на Святі меду та часнику перевершив усі сподівання латвійської публіки.

Фото Олександра СОЛОМАХИ.