Кадр із фільму «На своїй землі» реж. Олександра Кириєнка.

Ви любите українське кіно? Але не мали часу з’їздити на Одеський міжнародний фестиваль чи не потрапили на покази КМКФ «Молодість», а може, проспали «Відкриту ніч»? Тоді кіно йде до свого глядача. Цими днями у рамках фестивалю високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage уперше киянам та гостям столиці дарують «Кінобукет» — добірку найкращих українських короткометражних стрічок, зібраних відомими вітчизняними кінофестами та кінопроектами.

Програма «Кінобукета» — це синергія українського кінопроцесу, який має потужну історію і який ожив в останні роки. Це синергія фестивального руху через об’єднання спільних зусиль, яка дарує нові та потужні враження й надихає на перемоги. Так стверджують організатори кінозаходу — Асоціація «Сприяння розвитку кінематографа в Україні — дивись українське!» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

В одному місці, у музеї «Золоті ворота», протягом дев’яти днів (із 17 по 25 серпня) поціновувачам нашого кіно пропонують подивитися більше семи десятків короткометражних стрічок найрізноманітніших жанрів та видів. Ігрові, документальні, анімація. Класичне за формою, а поряд експериментальне. Поетично насичене й безкомпромісно публіцистичне.

«Кінематограф від свого народження є мистецтвом доступним, демократичним і ніби виразно «низовим». Але він здатен піднести людину до хмар, змінити й направити. Не тільки глядачі дивляться фільми на екрані, а й фільми розглядають глядачів перед екраном. Ми сприймаємо-переживаємо-трактуємо кіносюжети, спираючись на персональний світогляд, на власні культурні й політичні надбання, виходячи зі своєї національної, соціальної та особливої людської ментальності. Як мистецтво робить людину піднесеною, так і людина може той чи той художній твір звеличити. Все залежить не тільки від художнього чи філософського наповнення котрогось із фільмів, а й від духового наповнення кожного з глядачів», — запевняє Програмний директор кінофестивалю «Кінобукет», голова правління Української кіноакадемії Володимир Войтенко.

Учора глядачі мали змогу відчути всю палітру яскравих емоцій, переживань, думок від подарованого кінобукета проекту «Дивись українське!». У ньому були зібрані квіточки від відомих майстрів (дві короткометражки Михайла Іллєнка «Урок» та «Голос», «Кобзарський цех» Віктора Придувалова (кадр із фільму на знімку нижче) та роботи талановитих початківців («Холодний дощ самотності» реж. Олега Павлюченкова, «Домовина» реж. Кадіма Тарасова).

Голова правління Асоціації «Сприяння розвитку кінематографа в Україні — дивись українське!», куратор та продюсер «Кінобукета» Андрій Різоль каже: «В останні роки змінилося ставлення держави до вітчизняного кінематографа, унаслідок чого обсяг кінопродукту власного виробництва у кінотеатрах країни зріс із нуля до восьми відсотків. Це свідчить про певний прорив і еволюцію галузі. Сьогодні формується глядацький запит на своє кіно. І проект «Дивись українське!» є пропозицією на той запит. Нам вдалося налагодити виробництво якісного національного продукту, довести його до споживача, формуючи смак до українського кіно. Проте головною ознакою нашого сучасного кіно є створення, так би мовити, широкоекранного позитиву. Отож усі фільми проекту — це своєрідні мотиватори — надихаючі на добрі справи, на дії, що ведуть до змін на краще. Ідея стрічок полягає у ствердженні — «все буде добре», «вихід можна знайти з будь-якої ситуації», «вір у себе та дій, бо історію творять люди!».

У неділю, 25 серпня, фестиваль закриє «Київський Кінобукет» — програма короткометражок, що освідчуються в ніжному коханні до столиці України з її історією та сучасністю.