На оперативній нараді у виконувачки обов’язків голови облдержадміністрації Наталії Романової перший заступник начальника управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області Дмитро Бескостий повідомив про найвищий рівень пожежної небезпеки в регіоні.

«Внаслідок сухої та спекотної погоди протягом останніх двох тижнів на території області спостерігається найвищий 5-й клас пожежної небезпеки, що значно збільшило кількість пожеж у природних екологічних системах», — зазначив він.

Від початку року на Чернігівщині виникло 1 348 пожеж, спричинених випалюванням сухої трави та сміття на відкритих територіях, 26 — у лісових масивах, 3 — на сільгоспугіддях. Небувала кількість пожеж на торфовищах за останні 30 років — 37. Лише з 19 по 30 серпня шість разів горіли торфовища у Борзнянському, Семенівському, Талалаївському, Чернігівському та Сновському районах на загальній площі майже 25 га. Причина — випалювання громадянами сухостою або необережність у поводженні з вогнем.

«Внаслідок спалювання сухої рослинності четверо осіб загинули, ще двоє дістали травми. Площа, пройдена вогнем, становила майже 4,5 тисячі га. Слід зазначити, що кількість пожеж у природних екологічних системах майже у 2,6 разу перевищує показники за аналогічний період минулого року, а площі, пройдені вогнем, — майже у 7 разів», — йдеться у повідомленні управління ДСНС у Чернігівській області.

Фото надано управлінням ДСНС в області.