Керівники провідних ІТ-компаній Рівного зустрілися з головою Рівненської ОДА Віталієм Ковалем, щоб обговорити стан справ у галузі, поділитися проблемами і напрацювати механізм для співпраці влади та ІТ-кластера.

«Ми хочемо зробити Рівненську область регіоном рівних можливостей, де легко вести бізнес, де існують прозорі правила гри. Ми завжди відкриті для діалогу з ІТ-фахівцями і даємо «зелене світло» для всіх проектів та ініціатив, пов’язаних з інформатизацією та інформаційною трансформацією», — сказав Віталій Коваль і поцікавився проблемами ІТ-галузі області.

Голова правління рівненського IT-кластера Сергій Сидорчик звернув увагу на те, що у школах немає належної інформаційної роботи з випускниками щодо престижності здобуття ІТ-професії саме на рідній Рівненщині:

«На жаль, у школах директори та вчителі, коли заохочують дітей до навчання, часто наголошують: вчіться добре, то вступите на навчання до Києва чи польських вузів. У підсумку — в наших університетах недобори студентів, а на виході отримуємо фахівців, яких ми змушені перенавчати в своїх компаніях за власний кошт. Переконані, що випускників потрібно мотивувати вчитися на Рівненщині. А тут уже потрібна підтримка і самих вищих навчальних закладів, аби школярі знали, що після завершення навчання працюватимуть в одній з ІТ-компаній рідного міста. Проте відповідного діалогу між нами, як роботодавцями, і місцевими навчальними закладами, на жаль, немає. Вони не готують спеціалістів під нас, тому серед багатьох випускників ІТ-напряму сьогодні далеко не всі можуть знайти роботу в Рівному за спеціальністю», — поділився Сергій Сидорчик.

Серед інших проблем «айтішники» озвучили відсутність в обласному центрі приміщень, що придатні для розміщення великих компаній, складність влаштування до садочків Рівного дітей приїжджих спеціалістів, неналежного функціонування аеропорту для з’єднання з ІТ-хабами в Україні та Польщі, що сприяло б розвитку галузі тощо.

Віталій Коваль наголосив, що кожну проблему проаналізує та докладе всіх можливих зусиль для їхнього розв’язання, водночас підкресливши, що від ІТ-фахівців нашого краю завжди очікує проривних ідей і готовності до їхньої реалізації. В свою чергу, присутні на зустрічі керівники ІТ-кластера Рівного підтвердили готовність співпрацювати з обласною владою для розвитку Рівненщини та ІТ-галузі.