Президент України Володимир Зеленський закликав українців взяти участь у масштабному флешмобі — спробувати жити по-іншому: не носити хабарі, не пиляти бюджет, доносити сміття до урн та повідомляти про корупцію у НАБУ. Відповідне відеозвернення глави держави розміщено в соціальних мережах.

«Настав час для наймасштабнішого челенджу... Для цього потрібно тільки одне — жити за законом. Шлях України до успіху — це дорога з двостороннім рухом. Ми як влада працюватиме чесно, але нам потрібен і ваш рух назустріч», — зазначив він.

«Ми не зможемо відродити економіку, якщо люди не платитимуть податки. Це стосується кожного — від олігарха до водія таксі. Ми не зможемо подолати корупцію, якщо ви заплющуватимете на неї очі або ставатимете співучасником розпилу державних коштів. Якщо від вас вимагають хабар, пропонують відкат чи будь-яку іншу корупційну схему — не мовчіть. Не потрібно писати у соцмережах «всьо пропало», «ці такі самі, як ті», «Зеленський понаставив своїх рєшал». Ні», — аргументував глава держави.

Володимир Зеленський оприлюднив номер «гарячої лінії» НАБУ — 0 800 503 200 — і запевнив, що правоохоронці реагуватимуть на всі повідомлення і каратимуть винних.

Президент додав, що Європа починається не з державного кордону, а з недопалка, який летить у смітник, із пристебнутого ременя безпеки, з оплачених компослуг та податків і з відповіді «Ні!», коли вашій фірмі пропонують на тендері «нагнути» державу.

Володимир Зеленський закликав українців щодня робити маленькі кроки назустріч новій ментальності: «Давайте станемо засновниками нової процвітаючої України». І резюмував, що починає з себе, підписуючи закон про імпічмент, який прийняв парламент: «Давайте нарешті доведемо самі собі: українці можуть жити чесно і за законом. Давайте зробимо це разом».