Цей рік ще можна об’єднуватися громадам на добровільній основі. Далі реформа децентралізації впроваджуватиметься вже за іншою схемою. Як повідомили в Івано-Франківському центрі розвитку місцевого самоврядування, на Прикарпатті сформовано 38 ОТГ, 30 із них уже перейшли на прямі міжбюджетні відносини. Ще одна така громада перебуває на завершальній стадії утворення.

Асоціація ОТГ розпочала регіональні обговорення щодо завершення процесу формування спроможних об’єднаних громад. 

У цьому розрізі вже визначилися мешканці Борщівської сільської ради Снятинського району, більшість яких під час подвірного опитування побажали приєднатися до однієї з найуспішніших на Прикарпатті ОТГ — Матеївецької. Остаточне рішення мають прийняти депутати на своїй сесії.

Мешканці Борщівської сільської ради спостерігають за успіхами територіально суміжної Матеївецької ОТГ із Коломийського району. А вони справді вагомі. За два роки від створення тут реалізовано 111 проектів. Знакові — капітальний ремонт Залучанської та Матеївецької шкіл, встановлення двох спортивних майданчиків зі штучним покриттям. Відновлено майже всі заклади культури та охорони здоров’я в 12 селах, що входять до ОТГ. За два роки капітально відремонтовано понад 12 кілометрів комунальних доріг. І ці роботи тривають у поточному році.

«На ці заходи використали кошти інфра-структурної субвенції на розвиток ОТГ, із держбюджету та ДФРР, а також власні надходження. Допомагала з фінансуванням і обласна влада. Громади самі визначають першочерговість заходів. Є результат — маємо заохочення до праці. Приміром, народним методом добудовуємо школу в Дебеславцях», — підсумовує голова Матеївецької ОТГ Петро Книшук (на знімку).

Фото автора.