На знімку: віче на Майдані Незалежності у Києві, 6 жовтня 2019 р.

У неділю на столичному Майдані Незалежності відбулося багатотисячне віче, учасники якого виступили проти «плану припинення війни», який передбачає відведення наших військ, проведення виборів на окупованих Росією територіях Донеччини та Луганщини і встановлення там особливого статусу.

«Результати опитувань суспільної думки впродовж років свідчать, що абсолютна більшість українців не сприймає ані виборів на окупованих територіях, ані створення там проросійської автономії з особливим статусом, ані будь-яких інших поступок агресору, які суперечать національним інтересам України та є руйнівними для її незалежної державності та цивілізаційного вибору», — йдеться в ухваленій учасниками віча резолюції та повідомляється про створення громадського надпартійного Руху опору капітуляції. Крім того, учасники віча закликали Президента, Верховну Раду та уряд формувати і провадити державну політику щодо Росії та окупованих нею територій на підставі чинного Закону «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» та чітко заявити, що Росія повинна нести повну відповідальність за злочини перед Україною та за ситуацію на окупованих територіях. «Донбас і Крим мають повернутися до України разом, без жодних умов з боку Кремля», — переконані учасники віча.

Зі сцени на Майдані виступили добровольці, волонтери, громадські діячі, представники політичних сил. Зокрема, народний депутат Яна Зінкевич («Європейська солідарність») закликала пам’ятати, що наша мета — зберегти Україну та її державність, а тому потрібно об’єднатися, щоб спільно досягти мети.

Представниця фракції «Голос» Інна Совсун висловила думку, що люди вийшли, бо їм ніхто не повідомляє, які червоні лінії не буде перейдено під час переговорів з ворогом. «Ці червоні лінії є і вони повинні бути озвучені Президентом. І Майдан вийшов, щоб зафіксувати ці червоні лінії. «Ми не можемо ховати нашу позицію за якимись формулами. Єдина формула, яку ми готові прийняти, — це «формула України». Не «формула Путіна», не «формула Штайнмаєра», а «формула України», яка виписана в нашій Конституції та за яку загинули тисячі людей, — це формула єдиної, суверенної країни», — підкреслила І. Совсун.

***

Народні зібрання зі схожими з київськими вимогами пройшли у багатьох містах країни.

Фото із сайту Radiosvoboda.org