Учасники зустрічі з кобзарями.

Нещодавно до міста Ред Дір, що в провінції Альберта (Канада) завітали двоє мандрівних музикантів з України — бандурист, композитор американського походження Юрій Фединський та керівник фольклорного гурту традиційної музики «Буття» Олег Бут. У приміщенні Української греко-католицької церкви імені Святого Володимира вони представили для місцевої української діаспори освітницьку програму «Загублені інструменти України»: лекцію, концерт, виставку і презентацію українських народних інструментів — бандури, кобзи і торбана.

Юрій Фединський — неординарна особистість хоча б тому, що, народившись і отримавши освіту в США, вирішив повернутися на батьківщину своїх предків, на Полтавщину. Він з дитинства захоплювався грою на бандурі, тож в Україні вирішив навчитися виготовляти українські народні інструменти. Після кількох невдалих спроб музиканту вдалося розпочати свій шлях не лише як музиканта і композитора, а й народного майстра. У своїй лекції Юрій розповідає про походження і становлення бандури, кобзи і торбана як народних інструментів через історичну призму, згадуючи етапи більшовицької русифікації України.

У свою чергу Олег Бут розповів історію троїстих музик, як відрізняються стилі гри троїстих музик, залежно від регіонів України.

Надзвичайно обдаровані музиканти зачарували публіку грою на бандурі, кобзі та скрипці. Також Олег Бут провів майстер-клас з українського народного танцю.

У Канаді кобзарі збираються відвідати не лише провінцію Альберта, а й Саскачеван, Манітобу, Онтаріо та Британську Колумбію.

Фото авторки.