Без перемоги в Харкові над литовцями не було б досягнення головної мети. Матч відбувся за абсолютної переваги господарів. Литовці майже весь ігровий час провели в обороні. Але двічі українцям вдалося пробити мури суперника. І щоразу відзначався Андрій Малиновський.

Він відкрив рахунок: обігрався з Мораесом і щільним ударом «прошив» Черняускаса. А після перерви Андрій ефектною дугою влучив у ворота литовців, виконавши штрафний.

***

Об’єднавшись із хором імені Григорія Верьовки (125 співаків), заповнені вщерть трибуни фантастично виконали гімн України. Цей та інші патріотичні моменти неабияк підняли бойовий дух нашої команди. І вона порадувала прихильників у першому таймі і грою, і результативністю.

Розіграш першого кутового (з правого флангу) приніс швидкий успіх господарям. Марлос навісив, Кривцов пробив головою, Патрісіу парирував прямо на Яремчука, який влучив ударом упритул.

Португальці намагалися діяти активно і за будь-яку ціну зрівняти рахунок. Але господарі почувалися спокійно й упевнено. Не минуло й півгодини матчу, як українці провели блискавичну контратаку і подвоїли рахунок. Ідеальну передачу з флангу зробив Миколенко, а Ярмоленко ефектно пробив низом.

Після перерви гості — чинні чемпіони Європи — ще з більшим завзяттям заходилися рятуватися, атакуючи великими силами. До певного моменту українці оборонялися успішно. Блискуче грав П’ятов. Міг закрити матч свіжий Коноплянка, який вийшов на заміну, опинившись навпроти воротаря, але схибив.

А вже в наступній атаці гості скоротили розрив — Роналду реалізував досить сумнівне пенальті.

Останні хвилини можна назвати інфарктними. Але наші вистояли, перемогли, забезпечили перше місце і достроково кваліфікувалися на Євро-2020.

Фернанду Сантуш:

— Стратегія України була ефективнішою за нашу. Вони до кінця її дотримувалися, гнули свою лінію. Тому й виграли. Ми теж намагалися виконувати свої завдання, але не були настільки ефективними. Не можу не відзначити Ярмоленка. У підсумку — позитивний результат для господарів, а для нас негативний...

Андрій Шевченко:

— Дуже багато емоцій. Я щасливий! Хочу подякувати Києву і всій Україні за сьогоднішню підтримку. Стадіон дав імпульс на останні хвилини, коли ми залишилися в меншості. Я побачив справжніх левів, пишаюся своїми футболістами! За три роки вони закохалися у нашу ідею. Я просто щасливий і вдячний їм за такий футбол і самовіддачу.

Хочу подякувати португальцям за висококласний футбол. Думаю, глядачам було приємно дивитися цей матч. Ми грали на рівних з такою командою — це вдвічі приємніше.

Фото Павла КУБАНОВА.