«Станом на жовтень 2019 року британська організація Hallo Trust уже очистила від мін та інших вибухових пристроїв понад 2,5 млн кв. м української території, включаючи й райони в околицях Маріуполя. Така робота в рамках Трастового фонду з розмінування — один із важливих аспектів невійськової допомоги НАТО Україні. Ця діяльність продовжуватиметься до повного розмінування Приазов’я», — повідомив «Голосу України» виконавчий директор Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Віталій Мартинюк під час семінару, який відбувся в Донецькому державному університеті управління (Маріуполь).

Після того, як у грудні 2018-го Верховна Рада України ухвалила закон про протимінну діяльність, Альянс почав наповнювати цей Трастовий фонд. Проте практична діяльність фонду стартувала цього року. «Спеціалісти НАТО допоможуть в організації заходів з перевірки та очищення території, у тому числі й поблизу Маріуполя, тренуванні українських саперів та постачатимуть новітні технічні засоби для розмінування», — розповів Віталій Мартинюк. Водночас експерт нагадав, що за кілька років до початку роботи Трастового фонду окремі країни — члени НАТО, наприклад Данія і Велика Британія, вже надавали на двосторонній основі допомогу в розмінуванні українських територій.

Заходи в рамках Трастового фонду НАТО передбачають не тільки ліквідацію виявлених вибухових пристроїв, а й комплексну перевірку всієї території з тим, щоб надалі її можна було використовувати для господарської діяльності.

Семінар «Україна-НАТО: Співпраця заради миру» провів Центр глобалістики «Стратегія XXI» за підтримки посольства Великої Британії в Україні.