Про продаж сільськогосподарських земель в Україні не говорить хіба лінивий. Прихильники переконують, що це дасть поштовх економіці, не кажучи вже про можливість кожного реалізувати своє право на вільне розпорядження власним майном. Противники ж кажуть, що є багато технічних моментів та принципових застережень, які ще варто обговорити. Починаючи від референдуму і закінчуючи профільним аграрним комітетом у парламенті.

Про нинішню ситуацію із впровадженням ринку землі можна дізнатися з публічних повідомлень на сторінці народного депутата від Тернопільщини, засновника відомого в Україні аграрного підприємства Івана Чайківського (на знімку праворуч).

10 жовтня збіг відведений регламентом час на подання альтернативних законопроектів до вже зареєстрованого урядового. О 15-й годині 16 жовтня частина законопроектів розглядалася на засіданні профільного аграрного комітету, повідомив Іван Чайківський. Як можна дізнатися з сайту парламенту, альтернативних законопроектів назбиралося аж десять. Частину з них розглянули, як і обіцяли, а іншу частину — чомусь на засіданні комітету, час якого змістили від раніше запланованого.

Іван Чайківський розповідає, що дізнався про засідання за півгодини до початку. «Деякі колеги не встигли до призначеного часу, але кворум був і засідання відбулося», — каже він. Троє з присутніх на ранковому засіданні депутатів не голосували за проект, який підтримала більшість. «Я голосував проти і висловив позицію, що без громадськості, без обговорення, без профільних асоціацій такий законопроект прийматися не повинен», — зазначив Іван Чайківський.

Щодо проекту по суті, то позиція народного депутата від Тернопільщини така: «Земля, як невідновлювальний ресурс, має належати винятково українцям, які проживають в Україні. А вторинний ринок має бути захищений від спекуляцій. Ці дві позиції бачу головними, які повинні захистити існуючі напрацювання в аграрній галузі та дати поштовх для більшого прогресу».

Пізніше Іван Чайківський коротко пояснював людям основні проблеми, які ще потребують спільного вивчення та розв’язання: обмеження в одні руки в межах ОТГ, умови обтяження на земельну ділянку при перепродажі та винятки, коли повторний продаж є необхідністю. Також, за словами Івана Чайківського, говорили про бюджет галузі. Комітет продовжує наполягати на збереженні 1% від ВВП та всіх програм підтримки аграріїв.

До слова, аграрним комітетом прийнято рішення про проведення 4 грудня парламентських слухань щодо умов впровадження обігу сільськогосподарських земель. Важливо, щоб там були представлені всі сторони, яких це стосується: від агровиробників і до голів ОТГ за участю профільних асоціацій.

Фото надано прес-службою ПАП «Агропродсервіс».