Експерти Клініки психіатрії, бойового стресу та психотравматології Військового медичного інституту підготують український персонал та підкажуть, як створити модельні рішення. Про це повідомив очільник клініки лікування бойового стресу полковник Радослав Творус, повідомляє Польське Радіо.

Свого часу польським лікарям з цієї проблемою допомогли впоратися американці. Коли польські солдати поверталися з перших бойових місій в Іраку та Афганістані, почала посилюватися проблема бойового стресу і пов’язаних з ним негативних наслідків для здоров’я. Тепер поляки хочуть поділитися досвідом у цій галузі та показати українцям, як створити комплексну систему догляду за ветеранами.

Радослав Творус додав, що Військовий медичний інститут співпрацює з українськими лікарями декілька років. В українців є добрі клініки, котрі підтримують військових із бойовими травмами, але не вистачає підходу до цих питань. А тому з наступного року почнуться вишколи для вибраних українських лікарів і наукового персоналу. Десять осіб пройдуть навчання у Польщі, а потім свої знання вони поширюватимуть в Україні.

«Ми маємо надію: якщо поділимося нашим досвідом з українцями, то вони швидко створять у себе систему підтримки ветеранів. А в них є реальна проблема, бо там триває війна», — сказав полковник Радослав Творус.

Фото Олександра КЛИМЕНКА.