Депутати Чернігівської міської ради зібралися на позачергову сесію для прийняття звернень до Президента України Володимира Зеленського, Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та народних депутатів України, обраних від Чернігівської області.

У документі, ухваленому фактично одностайно, йдеться: «Ми, депутати Чернігівської міської ради, занепокоєні проблемами реального стану усієї інфраструктури територіальної громади міста Чернігова. Йдеться навіть не про відсутність коштів на її належне утримання згідно з технічними регламентами. Фактично місто перебуває на межі техногенної катастрофи, маючи майже стовідсоткову зношеність інженерно-транспортної інфраструктури. У місцевої влади мають залишатися хоча б мізерні кошти на проведення аварійних ремонтів, не кажучи вже про необхідність відновлення інфраструктури та якісного забезпечення потреб мешканців територіальної громади міста Чернігова».

Чернігівські депутати з тривогою зазначають: «Схвалений урядом та поданий для другого читання до Верховної Ради України проект закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» зменшує доходи місцевого самоврядування всупереч тому, що протягом останніх років значно збільшені повноваження та сфери відповідальності громад. Передбачений місцевим бюджетам ресурс не дозволить органам місцевого самоврядування виконувати власні та делеговані повноваження, унеможливить надання послуг громадянам на належному рівні».

Що пропонують у Чернігові? Підтримати норму про поновлення зарахування частини акцизного податку на пальне до місцевих бюджетів, встановити розмір освітньої субвенції на 2020 рік для міста Чернігова в обсязі 521,3 млн грн, що врахує підвищення заробітної плати педагогічним працівникам, а також компенсацію з державного бюджету в розмірі 341,8 млн грн на підвищення заробітної плати педагогічним працівникам дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти, тренерів-викладачів дитячо-юнацьких спортивних шкіл. А також спрямувати 20% коштів дорожньої субвенції до бюджетів міст обласного значення та передбачити формульний підхід щодо розподілу таких коштів між бюджетами, забезпечити оплату з державного бюджету гарантованих державою пільг, зокрема пільг на проїзд та послуги зв’язку (для бюджету міста Чернігова 151,0 млн грн), передбачити на 2020 рік додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я для бюджету міста Чернігова в обсязі не менш як 186,1 млн грн та її формульний розподіл між районними бюджетами, бюджетами ОТГ та містами обласного значення.

Якщо ж бюджет залишать у такому вигляді, як у проекті, лише на освіту Чернігову бракуватиме майже 500 мільйонів гривень на наступний рік.

Фото Віктора КОШМАЛА.