Про це повідомив керівник генерального директорату Єврокомісії з політики сусідства Крістіан Даніельсон 12 листопада після заходу в Європарламенті, присвяченого «Східному партнерству», інформує DW. «Я можу дуже добре бачити, що є певні сектори, де ми поглибимо нашу співпрацю. Це цифрова сфера, це вся «зелена сфера», тобто захист довкілля, боротьба зі зміною клімату, економіка замкненого циклу. А також інші сфери, де ми зацікавлені поглибити нашу співпрацю», — зазначив К. Даніельсон. 

На запитання DW: «Чи передбачає це поглиблення внесення змін до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС?» чиновник відповів: «Це вже технічні питання. Важливо погодитися, в яких сферах політики ми поглиблюватимемо нашу співпрацю. А шлях, як це зробити, ми знайдемо».

Водночас Крістіан Даніельсон зауважив, що навколо Угоди про асоціацію постійно точаться дискусії. «Те, що ми робимо сьогодні, — не те саме, що ми робили два роки тому. А за два роки ми робитимемо не те саме, що ми робимо сьогодні», — пояснив він.

Минулого тижня віце-прем’єр України з питань євроінтеграції Дмитро Кулеба заявив, що Україна має намір порушити перед Євросоюзом питання про перегляд Угоди про асоціацію, яку сторони підписали 2014 року. «Ми дуже обережно, на рівні нейрохірургії, приводимо угоду у відповідність до реальності… Ми не хочемо розібрати угоду на деталі, а потім її знову складати, бо це надзвичайно складний процес з точки зору політичних ризиків. Ми будемо точково підходити до проблемних питань і їх вирішувати», — цитує Кулебу агентство. 

Очікується, що переговори стосовно можливих змін угоди відбудуться 18—19 листопада у Брюсселі.