Зима до Болгарії ще не дійшла. Майже на всій території країни листопадові температури тримаються в плюсовому діапазоні.

Але її наближення вже відчули люди, котрі мешкають у високогірних районах. Уночі тут випадає сніжок, щоправда, до полудня він тане. Однак на дорогах уже слизько й небезпечно. Тому автомобілістів не тільки закликали змінити шини на автомобілях з літніх на зимові, а й установили строгий контроль за цим. Тих, хто вирішив почекати, почали штрафувати. В процес підготовки до холодів включено й перевірку будинків, які не мають централізованого опалення. Зазвичай господарі обігрівають їх дровами та вугіллям, але дехто використовує матеріали, горіння яких отруює повітря. Таких відтепер каратимуть і пропонуватимуть матеріальну допомогу для придбанні безпечніших матеріалів.

Але цим підготовка до зими не обмежується. У багатьох містах влада турбується і про те, як люди проводитимуть дозвілля у  вихідні дні. Майже всюди скоро почнуть працювати передріздвяні базари й ковзанки. Так, у європейській культурній столиці-2019 — Пловдиві місцевий муніципалітет дав дозвіл на будівництво нової відкритого ковзанки. Вона буде найбільшою на Балканах і починає працювати  наприкінці листопада. Її створили за австрійською технологією на площі в 1500 квадратних метрів. У минулі роки майданчик для любителів покататися на ковзанах заливали на Центральній площі. Але він не тільки не міг вмістити всіх бажаючих «фігуристів» і «ковзанярів», а й заважав іншим городянам, яким доводилося обходити його. А тепер знайшли просторіше місце над одним з міських тунелів, на вулиці Глакстон.

«Довжина ковзанки буде 75 метрів, а ширина — 25. Порівняйте — у Софії довжина ковзанки Зимового палацу лише 60 метрів і трохи вужча. Лід ми наростимо до 6 сантиметрів, що дозволить йому витримувати під час коротких зимових відлиг температуру до плюс 15 градусів», — повідомили з фірми, яка спорудила і експлуатуватиме ковзанку. Передбачається, що вона працюватиме щонайменше до кінця січня без вихідних днів. Яскраве освітлення дозволить приймати любителів покататися на свіжому повітрі з 10-ї до 22-ї години. Для початківців буде відведено окрему ділянку, де перші кроки на льоду вони робитимуть під наглядом досвідчених тренерів. Визначено й ціни на вхід на найбільшу ковзанку: 7 левів (3,5 євро) потрібно заплатити за півтори години катання, ковзани з черевиками можна взяти на прокат за 3 леви (1,5 євро) за годину. Лід чиститимуть і готуватимуть у ранні години, тож перших відвідувачів ковзанка зустрічатиме гладким дзеркалом.