Педагог Віра Маслюк разом зі своєю вихованкою Надійкою Присяжнюк.

Фото надано автором.

«Віддай людині крихітку себе. / За це душа поповнюється світлом» — цей вислів видатної української поетеси Ліни Костенко стосується Віри Маслюк — педагога із Божою іскрою в серці. Для неї кожна дитина — це маленький всесвіт, і, добираючи ключики, вона відкрила не одну талановиту, багатогранну особистість.

Завдяки Вірі Михайлівні — керівнику народного фольклорного ансамблю «Вишиванка» Таращанського цетру творчості дітей та юнацтва «Веселка» на Київщині — засяяла плеяда юних зірочок.

Музичні здібності В. Маслюк, її високий професіоналізм є надійним фундаментом і для колишніх випускників, і для теперішніх учнів. Творче життя «Вишиванки» багате на події та досягнення. Протягом 22 років колектив був переможцем багатьох пісенних конкурсів, обласних і міжнародних фестивалів, концертів. Йому аплодували вдячні глядачі Франції, Польщі, Румунії, Словаччини, Італії, Латвії, і це — не повний перелік країн, де «Вишиванка» вражала співочою майстерністю.

Щоразу колектив надихав глядачів своїм мистецтвом, даруючи їм щастя та насолоду від неповторної краси української пісні та колоритного її виконання. Якісно підібраний і продуманий Вірою Михайлівною репертуар робить виступи ансамблю цікавими і змістовними.

Та варто знати, що за всіма дивовижними та феєричними виступами стоїть титанічна праця і самих учнів, і керівника. Віра Михайлівна — уродженка села Поруденко, що у Яворівському районі на Львівщині, за фахом — керівник дитячого хору, а за покликом серця — педагог із великої літери та щаслива людина. Адже у своїй справі вона черпає духовну наснагу, а досягнення вихованців додають сил для підкорення нових вершин.

Свого часу за високу виконавчу майстерність, художній рівень та значні досягнення у вихованні дітей колективу «Вишиванка» було присвоєно звання «Зразковий художній колектив», а у 2008 році — «Народний художній колектив». Це звання підтверджувалося у 2013-му та 2018 роках.

За 22 роки не одне покоління вдячних випускників пішло у доросле життя із піснею, народженою в душі й виплеканою талановитим наставником.

За сумлінну працю та особистий внесок у розвиток освіти району Віра Михайлівна неодноразово отримувала офіційні подяки від управління освіти і науки Таращанської райдержадміністрації, Київської облдержадміністрації, департаменту освіти і науки КОДА. Чималий послужний список цьогоріч поповнила й подяка Міністерства освіти і науки України. Державної відзнаки за високу професійну майстерність по праву удостоєна педагог, яка вносить вагомий вклад у популяризацію народної пісні та збереження традицій українського народу.

Віра Михайлівна Маслюк продовжує творити історію «Вишиванки», пишучи її нові сторінки. І стає зрозумілим, що пісня для неї — це життя, де вона віддає вихованцям часточку своєї душі. А найбільшою нагородою для вчителя є досягнення його учнів. І вони вражають!

Київ.