Напередодні «нормандського» саміту, який має відбутися 9 грудня у Парижі, Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Франції Еммануелем Макроном. Як інформує прес-служба глави нашої держави, темою перемовин була координація позицій перед зустріччю чотирьох лідерів. Учора в німецькому уряді анонсували, що перемовини розпочнуться о 17-й годині за київським часом, а спільну прес-конференцію заплановано на 20-ту, пише Укрінформ. Можливі також окремі двосторонні зустрічі учасників «нормандського» формату.Очікування від «нормандського» саміту було топ-темою інформаційного простору від моменту, коли всі сторони підтвердили участь у зустрічі.

Зокрема, Україна розраховує, що підсумком переговорів стане дорожня карта з чіткими термінами виконання Мінських домовленостей та припинення війни на сході нашої країни. В. Зеленський заявляв, що Київ очікує рішень із кількох важливих питань, а саме — обмін полоненими за принципом «всіх на всіх», припинення вогню та розведення військ, система проведення місцевих виборів на окупованому Донбасі, а також контроль над державним кордоном.

Раніше було анонсовано, що сторони за результатами зустрічі ухвалять спільне рішення, яке було узгоджено заздалегідь. Проте в Москві неодноразово заявляли, що спільна угода «нормандського» саміту — це завищене очікування, а документ, якщо і буде схвалено, матиме характер необов’язкового.

Росія їде у Париж зі своїми традиційними вимогами — закріпити особливий статус Донбасу в український Конституції, а також змусити українську владу розпочати прямі перемовини з бойовиками «ЛНР» та «ДНР», всіляко заперечуючи свою причетність до конфлікту.

Очікування Франції та ФРН від зустрічі в Парижі такі ж, як і в ЄС, — це розв’язання конфлікту на Донбасі та прогрес у реалізації Мінських домовленостей.