Звідки наші співвітчизники візьмуть гроші на купівлю гектарів? Про це, зокрема, йшлося під час Першого земельного форуму «Доступ до фінансів та лізингу», організованого в Києві юридичною групою EUCON. Представники державних структур, банків, лізингових та фінансових компаній, бізнесу та агросектору зібралися, щоб обговорити шляхи пошуку нових фінансових джерел для аграріїв, наявні програми підтримки розвитку, кредитування та лізингу й окреслити майбутні перспективи.

У вітальному слові адвокат, керуючий партнер групи Ярослав Романчук зазначив: головна мета форуму — обговорити питання доступу до фінансів та рівня готовності держави допомогти бізнесу в реалізації нових інструментів.

Президент Української зернової асоціації Микола Горбачов у своїй промові наголосив, що єдиним органом, який може надати аграріям будь-які гарантії, є держава.

А генеральний директор «ОТП Лізинг» Андрій Павлушин, виступаючи на тему «Купити землю замало, її ще потрібно обробити. Якими лізинговими програмами може скористатися аграрій?», розповів про види лізингу, роз’яснив процес реалізації техніки. Заступник голови ради «Земельна спілка України», оцінювач Андрій Мартин акцентував увагу, що ціна на українські гектари не може відповідати європейським, до того ж вартість землі залежить від дохідності майна.

Адвокат, керівник практики захисту бізнесу групи Євген Петренко поділився з учасниками форуму інформацією щодо агрорейдерства. Ця тема була і буде в Україні актуальною, про що свідчить наведена спікером статистична інформація про рівень цього ганебного явища. За словами доповідача, найбільш вдалим інструментом захисту від рейдерства є послідовна, виважена політика в корпоративному структуруванні бізнесу, прозорість бухгалтерського обліку, чітка вертикаль управління компанією. З метою захисту компанії від таких зазіхань адвокат рекомендував проведення правового аудиту компанії, розробку її стандартів та організацію навчальних тренінгів для персоналу. «Отже, щоб не стати жертвою рейдерства, до нього потрібно бути готовим», — підсумував свій виступ Євген Петренко.

Приватний нотаріус Василь Кузмич поділився правовими тонкощами нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу та застави земельної ділянки. Він зазначив, що для його оформлення повинні бути пред’явлені такі документи: державний акт на землю або це може бути свідоцтво про право на спадщину, договір купівлі-продажу, а також витяг з державного земельного кадастру та експертна оцінка ділянки.