Тут проживають 2,7 тисячі мешканців. Одна перевага — населені пункти ОТГ розміщені у близькому сусідстві з райцентром Костопіль, мають хороше транспортне сполучення з ним, тож зручно доїжджати в місто на роботу. Залишилося закінчити дорогу до Мар’янівки.

Як розповів голова Пісківської ОТГ Василь Ярмольчук, бюджет громади формується за рахунок плати за землю, від лісового збору, є й орендатор землі. Бюджет більш ніж скромний, тому в Пісківській ОТГ кожному інвестору раді. До речі, тут для них непогані умови, бо і земля є, і близько до траси, залізниці, і робочі руки знайдуться...

— А головне — підтримка влади, — каже голова Костопільської РДА Олександр Коваль. — Ми зацікавлені, щоб у згадану ОТГ, як і в інші, прийшли інвестори. І дуже раді за громаду, бо Рівненська обласна рада на своєму сесійному засіданні шостого грудня погодила надання надр у користування товариству з обмеженою відповідальністю «ЕКОТОРФ» для видобування торфу на ділянці № 1 родовища Пісково. На початку діяльності це дванадцять нових робочих місць — для сільської місцевості це щось. Оскільки товариство зареєструється за місцем діяльності, то й податки сплачуватиме там само.

Депутатів Рівненської обласної ради переконав проголосувати за надання надр у користування голова Пісківської ОТГ Василь Ярмольчук, який розповів, що ОТГ і ТзОВ «ЕКОТОРФ» уклали договір про соціальне партнерство, згідно з яким інвестор побудує автобусні зупинки, обгородить кладовище, клуб...

— Чоловіки, які виявили бажання розробляти родовище, схоже, мають серйозні наміри, — припускає голова Пісківської ОТГ Василь Ярмольчук. — Бо вже викупили занедбане картоплесховище, зробили капітальний його ремонт, благоустроїли територію навколо нього. Любо глянути. Тож хочеться, щоб вони якомога швидше впоралися з бюрократичною тяганиною і почали працювати. Запрошуємо до себе й інших інвесторів.