Проект обласної багатопрофільної лікарні ІІІ рівня у Краматорську.

Перспективи будівництва в Краматорську обласної багатопрофільної лікарні ІІІ рівня обговорили на зустрічі голови Донецької облдержадміністрації Павла Кириленка з делегацією Управління ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС).

За словами Павла Кириленка, багатопрофільна лікарня є вкрай важливим для області проектом. Адже внаслідок російської збройної агресії проти України медичні заклади ІІІ рівня залишилися на тимчасово окупованій території.

«Звичайно, за п’ять років область зробила певні кроки для нарощування втрачених потужностей, але цього недостатньо, - сказав голова ОДА. - Лікарня у Краматорську має стати своєрідним хабом, який поєднає діагностику, медичну допомогу та науку».

Проектом передбачено, що стаціонарна допомога надаватиметься у 19 відділеннях терапевтичного та хірургічного профілю із загальною потужністю 600 ліжок. Консультативне відділення матиме можливість приймати до 600 відвідувачів за зміну.

На базі стаціонарних відділень планують розмістити клінічні кафедри Донецького національного медичного університету. Для студентів, які проходитимуть медичну практику, та медперсоналу буде збудовано гуртожиток на 100 місць. Крім того, на території медичного містечка збираються розмістити житловий комплекс на 50 квартир для медпрацівників і готель на 100 місць для тих, хто відвідуватиме пацієнтів лікарні.

Перші кроки до створення обласної багатопрофільної лікарні на Донеччині вже зробили: здійснено розробку проектно-кошторисної документації на стадії «Проект» та укладено договір на виконання експертизи. Краматорська міська рада відвела земельну ділянку площею 18 гектарів.

«Проект амбітний і дорогий, - зазначив Павло Кириленко. - Орієнтовна вартість - 281 млн євро. З таким обсягом фінансування область сама не впорається. Тому з пропозиціями його підтримати звертатимемося до держави та міжнародних партнерів».

Голова офісу ЮНОПС в Україні, керівник програм ЮНОПС у Європі та Центральній Азії Ірина Саакян-Веттер підтвердила готовність команди ЮНОПС допомогти обласній владі Донеччини знайти донорів для реалізації намічених планів.

На першій стадії співпраці учасники зустрічі домовилися про необхідність проведення міжнародної експертизи запропонованого до реалізації проекту.

На знімках: Під час зустрічі голови Донецької облдержадміністрації Павла Кириленка з делегацією Управління ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС).Фото прес-служби Донецької ОДА.