Голова Вінницької облдержадміністрації Владислав Скальський (у центрі) під час ознайомленням з перебігом ремонтних робіт.

Освоєння коштів почали із січня. Будівельники вже працюють над реконструкцією західного крила споруди. Роботи планують завершити до червня нинішнього року.

Адже в перший місяць літа історичне місто прийматиме найбільше артистів і туристів. Тут готуються до Міжнародного оперного фестивалю просто неба «OPERAFEST TULCHYN-2020».

— Це амбітний проект, — зазначив голова Вінницької облдержадміністрації Владислав Скальський під час ознайомлення з перебігом будівельних робіт. — Торік в обласному кошторисі віднайшли вісім мільйонів гривень на ремонт палацу. Всі заплановані роботи виконали. «Уже бачимо, що потрібні будуть додаткові кошти, — зауважив керівник ОДА. — Насамперед, аби створити умови для осіб з інвалідністю на візках, для молодих матерів, які приходять з дитячими візочками».

Він повідомив, що внесе на розгляд депутатів облради пропозицію про додаткове виділення грошей. За його словами, хоча б для облаштування фестивальної зони і створення належних умов для глядачів.

Тридцять два мільйони гривень становить загальна вартість ремонтно-реставраційних робіт палацу, що складається з трьох великих споруд. На жаль, таких коштів віднайти в регіоні не вдасться. За словами Владислава Скальського, довести величну споруду до фінального завершення всіх передбачених проектом робіт нереально. Це не дозволять можливості обласного бюджету. Акцент робитимуть на тому, щоб якісно провести фестиваль.

Крім ремонтних робіт західного крила палацу, заплановано здійснити освітлення по периметру будівель, вимостити алеї бруківкою тощо.

До речі, в одному з раніше відремонтованих приміщень нині розміщено навчальний корпус Тульчинського коледжу культури.

Нагадаємо, палац Потоцьких збудовано у 1782 році. Через п’ять років по тому почав працювати оперний театр. Він проіснував понад століття. Тут відбулися прем’єри деяких світових опер. Саме тому вінничани ініціювали проведення в пам’ятці архітектури міжнародного оперного фестивалю. Торік упродовж трьох днів його відвідали понад 60 тисяч глядачів з різних міст держави і з-за кордону. Нинішня головна мистецька подія краю стане вже четвертою в Тульчині.

Фото із сайту Вінницької облдержадміністрації.