Для цього протягом двох днів було проведено безпрецедентну для регіону за масштабами спецоперацію за участю майже півтисячі правоохоронців.

Останні під час санкціонованих судами заходів затримали організатора — 52-річного мешканця Кременчука, та трьох членів злочинної групи, яка загалом налічувала майже два десятки учасників. П’ятеро з них виявилися колишніми міліціонерами, котрі не пройшли відбору до реформованої поліції й «перекваліфікувалися» на наркоділків.

Уже задокументовано діяльність двох нарколабораторій для продукування отруйного зілля. Одна з них розташовувалася поблизу Кременчука й була замаскована під... ферму. Тут виготовляли наркотичні засоби, зокрема й амфетамін, й одразу розфасовували їх у пакетики по 0,25 і 0,5 грама. За цінами чорного ринку, один грам амфетаміну коштує 1300 гривень. А його у цій нарколабораторії за кожну десятиденку виготовляли не менш як кілограм! Усе те зловмисники продавали через добре налагоджені канали збуту переважно в індустріальній столиці Полтавщини — Кременчуці.

Про масштаби діяльності нарколабораторії свідчить і той факт, що її обладнання важило тонну. Крім нього, під час обшуків було вилучено понад 1 кілограм амфетаміну, розфасованого у 3 тисячі зіп-пакетів, 0,5 кг канабісу, порошкоподібні речовини та прекурсори, різні ємності. «Уловом» правоохоронців стали також 7 одиниць зброї та 73 набої до неї, комп’ютерна техніка, мобільні телефони та готівкові кошти — 700 тисяч гривень і 1,5 тисячі доларів.

Під час брифінгу для журналістів прокурор області Ярослав Голинський і начальник регіонального управління департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції Роман Світельський повідомили про те, що згадана злочинна група діяла досить тривалий час. При цьому її лідери жили, як то кажуть, на широку ногу: купували елітні автомобілі, відкривали салони краси для своїх коханок... Як їм вдавалося залишатися «невидимими» для правоохоронців?

Такій «невловимості», поза сумнівом, сприяла наявність у складі угруповання колишніх міліціонерів, для яких методи оперативної роботи їхніх учорашніх колег при викритті подібних злочинів не були таємницею. Водночас виникають підозри щодо ймовірних, так би мовити, неформальних зв’язків зловмисників із нинішніми правоохоронцями. Такі версії також перевіряються.

Тим часом Октябрський районний суд Полтави вже обрав чотирьом членам угруповання запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави. Її сума для організатора злочинної групи становить понад 3 мільйони гривень, для інших затриманих — від 1 мільйона 600 тисяч до 160 тисяч гривень.

З огляду на те, що йдеться про виготовлення та збут наркотичних засобів за попередньою змовою групою осіб, кожному з підозрюваних у скоєнні цього тяжкого злочину світить від 6 до 10 років із конфіскацією майна.

Досудове розслідування гучної справи триває.