З 1 березня у Тернополі розпочинають роботу онлайн-сервіси запису дітей у школи та в позашкільні навчальні заклади (гуртки, секції, на відділи музичних та художніх шкіл, ДЮСШ). Працюватиме електронна реєстрація до цих установ на основі технології Blockchain, яка унеможливлює зміни чи видалення черг.

Як розповідає міський голова Сергій Надал, запуск нових сервісів у Тернополі — це послідовна робота міської ради в рамках «Концепції електронного урядування». «Це лише один із послідовних кроків до перетворення Тернополя на Smart City, — зазначає він. — До системи вже підключено всі школи нашої громади, а також 13 закладів зі сфери мистецтва, спорту та тих установ, які підпорядковані управлінню освіти і науки. Серед переваг нової системи — незмінність внесених даних, прозорість і відкритість у прийнятті рішень на зарахування в освітні установи. Також це зручно для батьків, адже подати заявку можна самостійно з дому в будь-який час».

Для того щоб зарахувати дитину до 1-го класу, треба зареєструватися на порталі https://school.bloqly.com/#, внести дані дитини, обрати школу за місцем проживання. Впродовж 10 робочих днів принести заяву та документи у обраний заклад. Потім на електронну пошту надійде підтвердження. 

Як повідомляють на сайті Тернопільської міської ради, право на першочергове зарахування мають: діти, місце проживання яких закріплено за територією обслуговування; діти, які є випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти (за наявності); діти працівників цього закладу освіти й ті, які є братами або сестрами учнів цього закладу. За наявності вільних місць до 15 червня зараховуватимуть інших дітей, які зареєстровані на території громади, відповідно до черги. Після 15 червня на вільні місця зараховуватимуть дітей з інших населених пунктів. Аналогічно система працює для зарахування дітей у позашкільні заклади.

Детальнішу інформацію та роз’яснення оприлюднять на сайті Тернопільської міської ради найближчими днями.

Тернопільська область.