Зустріч Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з міністром оборони Естонії Юрі Луйком.

У рамках офіційного візиту до Естонської Республіки Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков зустрівся з міністром закордонних справ Естонії Урмасом Рейнсалу (на фото праворуч) і висловив вдячність за включення українського питання до пріоритетів зовнішньої політики Естонії.

«Ми чуємо і відчуваємо потужну підтримку з боку наших естонських партнерів. Звісно, є питання, що потребують подальшого обговорення. Це і розширення можливостей на міжнародній арені, і «Східне партнерство», і так звана ініціатива Тримор’я. Вони опрацьовуються на рівні міністерств та посольств, але важливо, що співпраця за цими напрямами відбувається також і на міжпарламентському рівні», — підкреслив Голова Верховної Ради.

Серед пріоритетних напрямів співробітництва держав Дмитро Разумков назвав також діджиталізацію державного управління. «У червні в Україні відбудеться саміт, присвячений цьому питанню. Сподіваюся, що він пройде на найвищому рівні й наші колеги з Естонії відвідають цей захід. Вам вдалося створити дійсно унікальну систему, і такий досвід дуже важливий для України в умовах сучасного світу», — зауважив глава парламенту.

Окрім того, Голова Верховної Ради висловив вдячність за принципову позицію Естонії щодо невизнання паспортів громадян Російської Федерації, виданих на території тимчасово окупованих територій України. «Я вірю, що з підтримкою міжнародної спільноти ми зможемо захистити свої території. Хочу щиро побажати, щоб ні вам, ні вашим дітям ніколи не довелося зі зброєю в руках захищати свою державу, як зараз це робить Україна», — зазначив Дмитро Разумков.

Голова парламенту також запевнив у готовності України розширювати співпрацю з Естонською Республікою. «Переконаний, нас об’єднують не лише проблеми та виклики, а й спільне успішне майбутнє», — наголосив він.

У рамках офіційного візиту до Естонської Республіки Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков провів зустріч з міністром оборони Естонії Юрі Луйком. Під час зустрічі сторони обговорили плани та ініціативи у сфері безпеки й оборони.

Прес-служба апарату Верховної Ради України.

Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.