Зміна клімату перетворила городництво у степовій Таврії на якусь «лотерею». Але в неї хоч-не-хоч, а грають. Часом навіть виграють! Ось і цьогоріч фермери Херсонщини пішли на ризик — ще в січні висіяли моркву, отримали перші сходи й накрили їх агроволокном. 

У розпал зими погоди стояли теплі, вегетація рослин тривала, тож підстави для такого експерименту справді були. «Через лютневі морози частина сходів загинула. Однак втрати були не більші десяти-двадцяти відсотків. Та врожай ранньої моркви ті, хто саджав її в січні, зберуть на два-три тижні раніше, ніж зазвичай, ще до кінця березня. Відповідно, закупівельні ціни на таку продукцію будуть вищими, й виручка усі втрати й витрати відшкодує», — зазначив голова фермерського господарства «Зоря Каховщини», віце-президент Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України Леонід Кириченко.

Втім, йдеться не тільки про моркву. У господарствах лівобережжя Дніпра, де спеціалізуються на вирощуванні овочів та ягід під плівкою, тепер багато що висаджують раніше. Проте варто в березні чи на початку квітня вдарити на кілька днів сильним приморозкам, і майбутній врожай опиниться під загрозою. А весняних приморозків глобальне потепління, на жаль, не скасовує.

Херсонська область.