Про це вчора заявив представник Білого дому зі зв’язків з законодавчими органами Ерік Уланд.

Американські ЗМІ повідомляють, що загальний обсяг пакета фінансової допомоги, метою якого є підтримка робітників, бізнесу та системи охорони здоров’я в розпал епідемії коронавірусу в США, становитиме два трильйони доларів. Він передбачатиме прямі платежі американським громадянам, розширить програму допомоги у випадку безробіття.

Також до нього входитиме програма допомоги малому бізнесу в 367 мільярдів доларів, яка має дозволити роботодавцям продовжувати сплачувати зарплати в той час, коли робітники змушені залишатися вдома через пандемію.

Майже 500 мільярдів доларів у вигляді гарантованих субсидованих позик будуть надані великому бізнесу, зокрема авіалініям. Заплановано фінансову допомогу і для лікарень.

На укладання угоди пішло кілька днів переговорів, однак у підсумку Білий дім та сенатори як від Республіканської, так і від Демократичної партій США дійшли згоди. Попри досягнення компромісу щодо принципових положень майбутнього пакета на його остаточну формалізацію у вигляді законопроекту може піти ще кілька днів.

Напередодні очікування позитивних новин щодо американського пакета фінансової допомоги призвело до зростання і на американських та європейських фінансових ринках.

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що викликане пандемією коронавірусу безробіття може більше зашкодити США, ніж сама хвороба. На думку Д. Трампа, всі пов’язані з епідемією обмежувальні заходи необхідно буде скасувати до Великодня, повідомляє «Дойче велле».