Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань у Києві спільно з працівниками Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України затримали представника громадської організації під час одержання 100 000 доларів США шахрайським шляхом (ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України).

Як повідомили у прес-службі ДБР, чоловік представлявся уповноваженим від голови Офісу Президента України, Генерального прокурора, Секретаря РНБО та нового керівництва Державного бюро розслідувань і намагався шахрайськими методами заволодіти коштами колишнього директора держпідприємства. Зокрема, громадянин вимагав 100 тисяч доларів США за вирішення питання щодо непритягнення до кримінальної відповідальності за результатами перевірки Держаудитслужби на підприємстві.  Ще сто тисяч доларів США – за вирішення питання щодо призначення екс-директора на керівну посаду в Державному агентстві лісових ресурсів України.

Слідчі ДБР затримали псевдоактивіста 2 квітня 2020 року під час одержання ним першої частини коштів у сумі 100 000 доларів США в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Затриманому повідомлено про підозру. Наразі подано клопотання щодо обрання стосовно нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Київської області.

 У разі доведення вини, затриманому загрожує позбавлення волі строком від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

"Голос України"

Фото ДБР.