До 1 липня керівники державних і комунальних шкіл зобов'язані припинити безстрокові трудові договори з педагогічними працівниками, яким виплачується пенсія за віком з одночасним укладенням з ними строкових договорів, як і передбачено Законом "Про повну загальну середню освіту". Директори шкіл повідомлять про це працівників до 30 квітня.

Про це йдеться у листі-роз'ясненні МОН, адресованому керівникам закладів освіти, органам місцевого самоврядування та місцевим державним адміністраціям.

У разі незгоди з продовженням трудових відносин на умовах строкового трудового договору педагогічні працівники, яким виплачується пенсія за віком, мають бути звільнені згідно з пунктом 9 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України, інформує osvita.ua.

Закон передбачає не звільнення педагогічних працівників, яким виплачується пенсія за віком, а переведення із безстрокових трудових договорів на строкові на один рік, після закінчення строку дії яких можуть укладатися нові договори строком від 1 до 3 років, наголошує МОН.

"Педагогічний працівник, який отримує пенсію за віком, може бути звільнений до 1 липня 2020 року лише у разі небажання продовжувати свою педагогічну діяльність на основі строкового трудового договору", – повідомляють у міністерстві.

У відомстві рекомендують директорам шкіл повідомити працівника про його переведення на строковий трудовий договір не пізніш як за два місяці до дня видачі наказу про його переведення (але не пізніше 30 квітня).

"Таке повідомлення може відбуватися у будь-який зручний і доступний спосіб, зокрема шляхом надсилання на адресу педагогічного працівника рекомендованого листа з повідомленням про вручення. Наказ про переведення видається керівником закладу освіти винятково на підставі згоди працівника на продовження трудових відносин на умовах строкового трудового договору", – роз'яснюють у Міністерстві освіти.

Розмір заробітної плати педагогічних працівників не може бути зменшений, якщо ці працівники продовжать обіймати відповідні посади, виконувати відповідні обов'язки та збережуть відповідну кваліфікаційну категорію.