За процесуального керівництва прокуратури Рівненської області 19 травня повідомлено про підозру 21 учаснику організованої злочинної групи, у тому числі 14 затриманим особам, за фактами незаконного викрадення людей, обмеження їх волі шляхом поміщення до спеціально пристосованих житлових приміщень, катування утримуваних осіб на території Рівненщини і Тернопільщини (ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 146, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 127 КК України).

— За даними слідства, цю злочинну групу під виглядом діяльності громадської організації упродовж 2016—2020 років створив та очолював з метою отримання незаконних доходів на постійній основі 45-літній житель Рівного, до неї залучив ще 20 учасників, у тому числі раніше судимих мешканців східних регіонів України, — розповідає прокурор Рівненської області Антон Войтенко. — Ці особи, діючи у складі міжрегіональної організованої групи, за грошову винагороду вчиняли дії з метою викрадення людей на території східних та західних областей України, примусового їх перевезення з різних регіонів України та поміщення до 6 так званих лікувальних центрів, які розміщувались на територіях Рівненської (5) та Тернопільської областей (1). У подальшому викрадені особи незаконно утримувалися проти їх волі в умовах ізоляції під виглядом надання медичної та психологічної допомоги для подолання наркотичної, алкогольної та інших видів залежності. За це зацікавленими особами здійснювалася періодична оплата від 5 до 12 тис. грн за місяць. При цьому за порушення режиму перебування у відповідних приміщеннях, а також спроби втечі до утримуваних осіб застосовувалися насильницькі дії (поміщення до спеціально ізольованих приміщень — «карцерів», завдання тілесних ушкоджень, примусове введення в організм психотропних та наркотичних речовин) та інші дії з метою придушення їхньої волі.

У межах кримінального провадження, на підставі ухвал слідчого судді, слідчими СУ ГУНП у Рівненській області та прокурорами органів прокуратури області, із залученням слідчих територіальних підрозділів поліції, за оперативного супроводу працівників УСБУ в Рівненській області, ВБЗПТЛ ГУНП у Рівненській області, 19 травня проведено 27 обшуків на території Рівненської та Тернопільської областей, зокрема у так званих реабілітаційних центрах, за адресами проживання осіб, причетних до скоєння цих злочинів, у їхніх транспортних засобах. Слідчі дії проведено за участю 38 слідчих поліції, 25 прокурорів, 40 оперативних працівників поліції та СБУ, а також 40 спецпризначенців.

За результатами проведених обшуків у 6 «реабілітаційних центрах», які працювали без будь-яких дозвільних документів та медичного персоналу, виявлено 145 незаконно утримуваних осіб із різних регіонів України, документи, що посвідчують їхню особу, комп’ютерну техніку, засоби мобільного зв’язку, чорнові записи про діяльність цих закладів, гроші, банківські картки, рекламну продукцію щодо нарко- та алкозалежності, медичні препарати та інше.

Слідчі та процесуальні дії у кримінальному провадженні тривають. Вживаються заходи з метою обрання відносно підозрюваних осіб запобіжних заходів та вирішення питання про арешт вилученого майна.

Про це «Голосу України» повідомила прес-служба прокуратури Рівненської області.

Оперативне фото.