Черговою спробою Росії втрутитися у внутрішні справи України назвали в Міністерстві закордонних справ коментар департаменту інформації та преси МЗС РФ щодо річниці вступу на посаду Президента України Володимира Зеленського.

"Автори коментаря звинувачують Україну у здійсненні русофобської державної політики, нагнітанні напруження у відносинах з Росією. Це один з яскравих прикладів дезінформації. Факти свідчать про те, що справжньою причиною, яка руйнує співпрацю між двома державами, є триваюча російська збройна агресія проти України, окупація Росією українських територій та незаконне утримання нею українських громадян. Мова ворожнечі коментаря МЗС РФ не містить навіть натяку на конструктив і ставить під сумнів налаштованість російської сторони до дипломатичного врегулювання", - вказується у коментарі, оприлюдненому вітчизняним зовнішньополітичним відомством.

Натомість, як вказується у документі, "Україна займає конструктивну позицію у Нормандському форматі та Мінському процесі і прагне дипломатичним шляхом врегулювати конфлікт, вносячи відповідні ініціативи. Останнім свідченням цього є нова делегація України в Тристоронній контактній групі та її конструктивна позиція під час останнього засідання групи".

Українські дипломати заявили, що очікують на зміну Росією пропагандистської риторики і перехід до конструктивної взаємодії з метою деокупації окремих районів Донецької та Луганської областей і Криму.