Регіон відвідав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький, який ознайомився із ситуацією в області.

За словами начальника управління аграрної політики Одеської ОДА Івана Петріва, Гідрометцентр торік зафіксував найнижчу за останні 20 років кількість опадів у регіоні. Він зауважив, що низька кількість опадів, пилові буревії, суховії, а також приморозки до -9...-11 градусів під час вегетації призвели до загибелі озимих посівів.

— Серед найбільш постраждалих господарства Болградського, Ізмаїльського, Татарбунарського, Кілійського та Ренійського районів, де зафіксовано загибель 70% посівів. На 50% площ загинули посіви в Білгород-Дністровському, Біляївському, Арцизькому, Саратському та Тарутинському районах, -розповів Петрів.

Він заявив, що ситуація продовжує ускладнюватися, і площа загибелі посівів збільшиться.

— Очікується, що через погодні катаклізми загине майже 40% озимої пшениці, 80% озимого ячменю, 75% озимого ріпаку, що становитиме 540 тис. га, або 50% озимих, — дав невтішний прогноз начальник агроуправління.

Також Петрів зазначив, що якщо торік було зібрано 3,7 млн тонн зернових, то цьогоріч очікується 1—1,2 млн тонн.

— Загальні збитки сільгоспвиробників у 2020 році оцінюються більш як у 15 млрд гривень. Через посуху дохідна частина місцевих бюджетів недоотримає понад 570 млн гривень, — заявив чиновник і додав, що це позначиться на соціальній ситуації в районах, а також поставить під загрозу продуктову безпеку регіону.