На пляжах Арабатської стрілки про соціальну дистанцію курортники не думають.

Лишень стало зрозуміло, що перешкод для приїзду відпочивальників (принаймні дорослих) з послабленням карантинних обмежень не буде, то місцеві комерсанти натовпами кинулися розкуповувати ліцензії для роздрібної торгівлі алкогольними й тютюновими виробами.

За даними Головного управління ДПС у Херсонській області, АР Крим та Севастополі, лише на Генічеський район бізнесмени придбали 210 таких ліцензій, а загалом по приморських курортах краю — 350! І судячи з того, як розвиваються події, покупців їм не бракуватиме. Наплив гостей такий, що тішить торговців, але викликає серйозне занепокоєння у медиків.

Скажімо, очільник обласного Центру громадського здоров’я Юрій Ромаскевич повідомив, що з початку червня з усієї України на морські пляжі з’їхалися майже десять тисяч відпочивальників. До того ж є навіть з Білорусі, де ситуація з коронавірусом ще гірша, ніж в Україні. На пляжах подекуди щільність любителів засмаги (надто у вихідні та на свята) — наче у салонах пасажирських автобусів під час годин пік.

За оцінками Юрія Ромаскевича, серед відпочивальників може бути від п’яти до тридцяти заражених COVID-19. У зв’язку зі зростанням загрози для регіону керівник Центру громадського здоров’я звернувся до власників оздоровниць, магазинів та ринків із нагадуванням про необхідність жорстко дотримуватися усіх введених раніше профілактичних заходів — від соціальної дистанції до носіння масок і температурного скринінгу. Тепер від них багато в чому залежить, чи проґавимо ми другу хвилю коронавірусу, чи таки вдасться стримати його у нинішніх рамках.

Фото Володимира МОСТОВОГО.