У Верховній Раді відбулася зустріч депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Індонезія з представниками Посольства Республіки Індонезія в Україні на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Індонезії в Україні Юдді Кріснанді.

Як зауважив голова депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республікою Індонезія Артем Кунаєв, новоутворена група дружби дуже чекала цієї зустрічі. Він подякував послу та посольству за її високий представницький рівень. «Це свідчить про щире бажання сприяти міжпарламентському співробітництву між Україною та Індонезією», — сказав керівник групи і висловив впевненість, що «в майбутньому таке співробітництво стане гарним внеском у розвиток відносин між нашими країнами».

Також голова депутатської групи подякував Індонезії за її міжнародну позицію в частині підтримки суверенітету та територіальної цілісності України, зокрема при голосуваннях у Генеральній Асамблеї ООН щодо ситуації на тимчасово окупованих територіях України. «Cподіваюся, що така позиція буде підтримана і на 75-й сесії у 2020 році», — сказав Артем Кунаєв.

Народний депутат також висловив сподівання, що спільна робота плідно впливатиме на економічне, політичне та інші види співробітництва між двома країнами.

Народні депутати України під час своїх виступів висловили сподівання на покращення економічного співробітництва між двома країнами.

Надзвичайний і Повноважний Посол Індонезії в Україні своєю чергою подякував за організацію зустрічі і висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю. За словами Юдді Кріснанді, співробітництво між парламентами двох країн активно розвивається. Так, тиждень тому у парламенті Індонезії була створена аналогічна група дружби, до якої увійшли шестеро депутатів. Окрім того, протягом останніх трьох років понад 200 депутатів з Індонезії відвідали Україну у складі 12 делегацій.

Посол також зауважив, що, якби не карантинні заходи, то планувалася поїздка парламентської делегації до України у лютому, а у квітні — візит заступника голови парламенту Індонезії. «Сподіваюсь, що ситуація із коронавірусом стабілізується і наші плани реалізуються», — сказав дипломат.

Посадовці та співробітники Посольства Республіки Індонезія в Україні коротко поінформували народних депутатів України про політичний устрій, особливості соціальної та культурної сфери Індонезії, її історію, а також про співпрацю між двома країнами. Індонезія зацікавлена у розвитку співпраці з Україною в ІТ-галузі, торгівлі, спорті, культурі, туристичній та інвестиційній сферах. На сьогодні найбільшу частку в імпорті Індонезії з України становлять зернові, а України з Індонезії — пальмова олія. Реалізується низка інвестиційних проектів. Збільшується кількість українських туристів, які відвідують Індонезію, є співпраця у галузях медицини та освіти.

Учасники зустрічі висловили сподівання на швидке покращення ситуації із захворюванням на коронавірус і відновлення взаємних візитів задля реалізації потенціалу, який є між двома країнами.

За повідомленням Інформаційного управління апарату Верховної Ради України.

Фото Олександра КЛИМЕНКА.

ДОВІДКОВО

Депутатська група Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республікою Індонезія, до складу якої увійшли 10 народних депутатів України, була створена 28 квітня 2020 року.