Влада Хорватії через повторне зростання числа випадків захворюваності на коронавірус у Сербії, Боснії і Герцеговині, Північній Македонії вирішила запровадити спеціальний режим для в’їзду до країни й перебування в ній громадян із сусідніх держав.

При перетині кордону в них мірятимуть температуру. Якщо вона буде нормальна, їх пропустять до місця подорожі, але вже там туристи повинні обов’язково провести 14 днів на карантині. 

На громадян інших країн, які проїжджають територією Північної Македонії транзитом, ця вимога не поширюється. Але вони мають довести, що не зупинялися в готелях і об’їжджали великі міста, де є значний ризик зараження COVID-19.

Для більшості потенційних відпочивальників із Сербії і Північної Македонії, які вже забронювали місця в готелях на адріатичному узбережжі Хорватії, це рішення стало громом серед ясного неба. Адже багато хто вже оформив відпустки й навіть частково оплатив відпочинок. Тепер їм доведеться «вибивати» гроші з туристичних фірм, з якими укладено договір, чи прямо звертатися до власників готелів і вимагати повернення авансу.

Як показує досвід сербських громадян, котрих з 15 червня перестали впускати на відпочинок до Греції, зробити це буде дуже непросто. Щоправда, потрапити туристи в Хорватію можуть, але провести відпустку в ізоляції нікому не хочеться.