На знімку: під час операції.

Так шанс на життя отримали троє хворих.

«Це історична подія. Вперше одночасно пересадили серце і дві нирки. Трансплантологія — це вершина медичного менеджменту, вміння і таланту. Тож Львів в один момент вийшов у топ за медициною в Україні. Я впевнений: якщо такими темпами робитимемо позитивні зміни в лікарні швидкої допомоги, то завдання — бути топ-клінікою Центральної та Східної Європи — буде виконано», — заявив міський голова Львова Андрій Садовий.

Як розповів головний лікар міської лікарні швидкої допомоги Олег Самчук, донором став 58-річний львів’янин, який під час падіння з висоти дістав несумісні з життям травми. Коли лікарі констатували смерть мозку, родичі дали згоду на забір органів.

Донорське серце отримав житель Коростеня. Після інфаркту, пережитого п’ять років тому, його серце втратило пружність і не могло качати кров. Операцію з трансплантації серця проводили спільно з командою Бориса Тодурова з Інституту серця.

Нирки пересадили двом чоловікам — жителям Львова і Тернопільщини. Операції розпочалися опівночі і тривали до восьмої ранку.

«Особлива подяка рідним загиблого чоловіка. Ваше непросте рішення стало порятунком одразу для трьох людей. Повірте, кожен з них перед операцією дякував вам і дякуватиме все життя», — після успішних операцій заявив Олег Самчук. Він вважає, що операції з пересадки в Україні — це шанс на життя для сотень і тисяч людей.

Фото прес-служби міськради.