Сторони обговорили низку актуальних питань співробітництва України та Німеччини, в тому числі врахування німецького досвіду у проведенні реформ в Україні, зокрема реформи децентралізації.

Денис Шмигаль запевнив пана Ґеорґа Мільбрадта, що уряд України розглядає децентралізацію як одну з найважливіших реформ, для успішного впровадження якої велике значення має саме німецький досвід. «Це комплексна та багатогранна реформа, що якісно змінює всі сфери життя громадян та має широку підтримку українського суспільства», — зазначив глава українського уряду.

Він також наголосив, що основним завданням реформи на 2020—2023 роки є вдосконалення адміністративно-територіального устрою України. Важливим завданням для українського уряду є проведення місцевих виборів 25 жовтня нинішнього року на новій територіальній основі. «Новостворені органи місцевого самоврядування на кожному рівні повинні мати однакові повноваження та можливості забезпечувати надання якісних та доступних послуг населенню в межах їх компетенції», — сказав Денис Шмигаль.

Він повідомив, що вже розроблено нові редакції законів «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації», а також зміни до Бюджетного кодексу України щодо фінансового забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування.

«Нині органи влади України проводять узгоджувальну роботу з метою розроблення оптимальної моделі розмежування повноважень між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади», — додав Денис Шмигаль, запевнивши Ґеорґа Мільбрадта в готовності України до конструктивного діалогу та обговорення всіх нагальних питань з порядку денного процесу децентралізації.

Спеціальний уповноважений уряду ФРН з питань децентралізації у свою чергу запевнив у всебічній підтримці ФРН курсу України на продовження системних реформ.

У переговорах також узяли участь міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов та Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анка Фельдгузен.