Тарас Матвіїв (на знімку) загинув на Донбасі, захищаючи державний суверенітет і територіальну цілісність України. Відповідний указ підписано 13 липня, повідомляє офіційне інтернет-представництво глави держави.

Звання Героя України присвоєно за особисту мужність, виявлену в захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові. «Тарас Ма-твіїв на фронті з початку війни.

Був волонтером і добровольцем, а у 2019 році почав службу в лавах ЗСУ. Під час ворожого обстрілу 31-річний Тарас врятував двох своїх побратимів, допомігши їм дістатися в безпечне місце. На жаль, сам загинув від ворожої міни. Саме завдяки таким людям Україна вистоїть і переможе. Це —  приклад цінностей молодих поколінь українців, які творять нашу країну. Вічна пам’ять Герою», —  сказав глава держави.

Поховання захисника України відбудеться в середу.

Молодший лейтенант Тарас Матвіїв загинув увечері 10 липня, коли бойовики обстріляли українські позиції в районі села Троїцьке Попаснянського району Луганської області. Одна з мін потрапила в бліндаж, де було двоє вояків.

Тарас Матвіїв витягнув двох своїх бійців назовні й відніс у безпечне місце. У цей час ще одна міна впала на позицію й осколками смертельно поранила Тараса.

Командування частини 24-ї окремої механізованої бригади ЗСУ та побратими ініціювали процедуру подання на відзначення молодшого лейтенанта Тараса Матвіїва званням Героя України.