Потяги на Яремчанщину досі не курсують. До карантинних обмежень додалася й повінь, що подекуди пошкодила колії. Однак наслідки стихії ліквідували, а залізничного сполучення із туристичним краєм нема. 

Члени Асоціації власників садиб та готельєрів Яремчанщини звернулися до Міністерства інфраструктури та АТ «Укрзалізниця» із проханням відновити залізничний рух у краї.

«Уже півтора місяці, як послабили карантин. Карпати з нетерпінням чекали цього моменту, адже індустрія туризму зазнала найбільших збитків через обмеження та плекала надії хоч якось оговтатися після вимушеної зупинки своєї діяльності. Торік до Яремча та Ворохти прибували потяги із Києва, Одеси, Харкова, Львова. А тепер нема жодного. Майже половина туристів добиралися на Прикарпаття саме завдяки залізничному сполученню. Та ще й у ЗМІ та соціальних мережах запущена нищівна тирада негативної інформації про регіон після повені, навіть коли це не стосувалося багатьох туристичних дестинацій», — аргументують своє звернення в асоціації.

У свою чергу народні депутати з міжфракційного об’єднання «Прикарпаття» також надіслали міністру інфраструктури Владиславу Криклію та в. о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Івану Юрику відповідне звернення. Його підписали Зіновій Андрійович, Олена Вінтоняк, Олександр Матусевич, Василь Мокан, Едуард Прощук, Оксана Савчук та Володимир Тимофійчук. Парламентарії просять вжити всіх належних заходів та відновити залізничний рух на Яремчанщині.

До карантину в цьому напрямку курсували поїзди Київ — Рахів, Київ — Ворохта, Полтава — Ворохта, Кременчук — Ворохта, Одеса — Рахів тощо. Так само були додаткові вагони з інших регіонів країни, завжди заповнені туристами.

Залізничне сполучення тут налагоджене ще в позаминулому столітті, коли Прикарпаття було частиною Австро-Угорської імперії. Курортна місцевість була неабияк популярна серед мешканців іноземних держав.

Під час робочої поїздки

10 липня до західних регіонів країни в. о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик запевнив, що в серпні планують відновити повноцінне залізничне сполучення.

За рекомендаціями уряду, вагони на час карантину, якщо й курсують, то мають бути заповнені лише наполовину, щоб зберегти соціальну дистанцію. Зрозуміло, що залізничникам така ситуація невигідна. А страждають туристи й готельєри.

До всього на Прикарпатті обговорюють цими днями й іншу проблему. В Яремче закрили місцеву автостанцію. А ця транспортна інфраструктура вигідна для пасажирів та водіїв, адже тут зупинялося до 30 автобусів. В Івано-Франківському обласному підприємстві автобусних станцій аргументують такий крок збитковістю АС та у свою чергу запрошують до співфінансування витрат на її утримання із міського бюджету.

Треба сказати, що в цьому туристичному напрямку курсує чимало приватних бусів, набирає популярності послуга БлаБлаКар. Сукупно вони відбирають чимало пасажирів у рейсових автобусів. Однак автостанція потрібна для перепочинку учасників дорожнього руху.

Тим часом будівлю АС відремонтували. Мешканці міста обурюються — чи не продали її або віддали в оренду під якусь крамницю?..

Івано-Франківська область.

Фото Людмили Стражник