Навчальний рік по всій території України розпочнеться вчасно, з 1 вересня, відповідно до особливостей епідеміологічної ситуації в конкретному регіоні або окремій адміністративно-територіальній одиниці. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на всеукраїнській селекторній нараді з керівниками областей. Серед питань, які обговорювалися, — організація навчального року 2020/2021 в умовах адаптивного карантину, забезпечення закладів освіти підручниками та використання коштів субвенцій із державного бюджету місцевими бюджетами.

Прем’єр-міністр нагадав, що з 1 серпня починають діяти нові правила адаптивного карантину, за якими всі регіони України поділятимуться на чотири зони: зелену, жовту, помаранчеву та червону. Він уточнив, що в залежності від епідеміологічної ситуації, на окремих територіях, у районах, містах червоної зони ухвалюватимуть окремі рішення.

Заступник міністра охорони здоров’я — Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко зазначив, що в постанові від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» прописано чіткі норми щодо організації роботи закладів освіти.

«Вони спрямовані насамперед на розрив можливого спілкування дітей різних вікових груп. Ми просимо організувати початок уроків у різний час, щоб діти не відвідували навчальні заклади одночасно з дорослими і сторонніми людьми, які не є учасниками освітнього процесу», — заявив Віктор Ляшко.

Головний державний санітарний лікар додав, що викладацький склад повинен буде проходити щоденну термометрію й бути в масках до початку уроку. «Для дітей інші норми. Ми відмовляємося від термометрії, але запроваджуємо опитування дітей щодо стану здоров’я. І в разі появи симптомів гострої респіраторної вірусної інфекції їм потрібно забезпечити проведення термометрії та консультації медичного працівника», — додав Віктор Ляшко.

Під час наради Денис Шмигаль підкреслив, що критично необхідно забезпечити заклади освіти книжками, завершити всі реконструкції та ремонти: «Все це має бути зроблено до 1 вересня».

Дуже важливий момент, за словами Пре-м’єр-міністра, — це використання коштів субвенцій із державного бюджету місцевим бюджетам. Зокрема, він підкреслив, що в областях дуже низький відсоток використання коштів за програмами «Спроможна школа» та «Нова українська школа».

За підсумками засідання Прем’єр-міністр доручив головам обласних державних адміністрацій забезпечити ор-ганізований початок 2020/2021 навчального року з урахуванням особливостей епідеміологічної ситуацій у закладах освіти та створення безпечних умов для організації освітнього процесу.

Того ж дня, як повідомляє Департамент комунікацій секретаріату Кабінету Міністрів України, Денис Шмигаль провів робочу зустріч із членами Комітету з призначення керівників особливо важливих для економіки підприємств (в режимі відеоконференції). Участь у зустрічі взяли Голова Комітету Джейсон Пеллмар, керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне, постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, бізнес-омбудсмен України Марчін Свєнчицький та інші.

Під час зустрічі Денис Шмигаль наголосив, що уряд зацікавлений в успішному завершенні реформи щодо покращення управління підприємствами державного сектору економіки.

Також Прем’єр-міністр прокоментував питання щодо ситуації із заробітними платами для керівників та членів на-глядових рад державних підприємств.

«Верховна Рада ще в квітні прийняла рішення, яким обмежила заробітні плати для чиновників усіх рівнів, а також для членів наглядових рад у розмірі 10 мінімальних заробітних плат. Таке рішення прийнято на весь період карантину. В уряду немає повноважень скасувати закон. В уряду немає можливості припинити карантин, адже відбувається зростання кількості захворювань та розгортання епідемії», — зазначив Д. Шмигаль.