Так, у київський табір «Артек» і одеську «Молоду гвардію» вирушили перші 120 хлопчиків і дівчаток. Також до кінця літа в інші оздоровчі центри Запорізької та Херсонської областей розраховують відправити 555 юних жителів області.

Як розповіла «Голосу України» начальник відділу департаменту соцзахисту населення ОДА Ірина Криворучко, їхня служба організує безплатний відпочинок і оздоровлення для дітей-пільговиків.

«Путівки оплачують із державного, обласного й місцевого бюджетів. На жаль, цього року через карантин початок сезону затягнувся. Проте нарешті перша група дітей вирушила до мальовничих місць відпочинку», — зазначає чиновниця. За її словами, готуються до відкриття два дитячі табори в П’ятихатському і Царичанському районах Дніпропетровщини.

«До заїзду гостей усе погоджують із карантинними нормами. А це й відстань між ліжками в спальнях і столами в їдальні, і наявність дезінфекторів тощо», — додає Ірина Криворучко.

Зазначимо, що до початку карантину цього року встигли безплатно відпочити більш як 530 дітей з Дніпропетровщини. «Право на безплатний відпочинок у таборах, санаторіях і оздоровчих центрах України мають сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, хлопчики та дівчатка з інвалідністю, діти атовців, переселенців, з багатодітних і малозабезпечених родин. А ще — обдаровані діти, відмінники навчання, переможці різних конкурсів і фестивалів», — наголошують у департаменті.