Під час обговорення ситуації на Новоолександрівському кінному заводі № 64.

Про це йшлося під час зустрічі в колективі підприємства-філії, яке входить до складу ДП «Конярство України».

Для вивчення непростої ситуації, що склалася навколо кінного заводу, прибув голова Луганської облдержадміністрації — керівник ВЦА Сергій Гайдай. Він заслухав аргументи двох директорів підприємства — відстороненого Юрія Топчія та призначеної виконувачки обов’язків Ганни Павловської.

Звертаючись до керівництва Біловодського району та працівників Новоолександрівського заводу, Сергій Гайдай зазначив: треба розібратися у тому, що відбувається з незаконним обробітком земель, якими користуються кінні заводи, у маніпуляціях із врожаєм та причинами заборгованості з заробітної плати.

За офіційною інформацією прокуратури області, ще в травні 2020 року за заявами працівників філій державного підприємства розпочато кримінальні провадження стосовно колишніх посадових осіб ДП «Конярство України» за фактом привласнення та розтрати державних коштів шляхом підписання фіктивних угод з приватним підприємством на виконання сільськогосподарських робіт та послуг (ч. 5 ст. 191 КК України).

Правоохоронці також розслідують факт незаконного заволодіння майном державного підприємства та крадіжки зерна в особливо великому розмірі.

Колишній директор Новоолександрівського кінного заводу № 64 Юрій Топчій вважає своє звільнення покаранням за боротьбу із корупційними схемами «ДП «Конярство України», але він так і не зміг підтвердити свої слова копіями звернень до правоохоронних органів.

Голова облдержадміністрації згодився вислухати аргументи Топчія й навіть призначив йому зустріч, але за умови, що колишній керівник кінного заводу представить документальні підтвердження своїх заяв.

Луганська область.

Довідково

«Новоолександрівський кінний завод № 64» заснований у 1825 році з метою постачання армії стройових верхових коней. Завод є філією ДП «Конярство України». За господарством закріплено 12,2 тис. га землі, у тому числі 9,8 тис. га орної. Починаючи з 1923 року кінний завод концентрував генофонд ваговозних порід коней. У 1998 році тут створили нову новоолександрівську ваговозну породу. Нині племінне стадо налічує 138 голів коней.

Фото прес-служби Луганської ОДА.