Голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко, голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко під час наради з питань розвитку лісової галузі та деревообробної промисловості.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль здійснив робочу поїздку на Житомирщину, де ознайомився з діяльністю ТОВ «Українська холдингова лісопильна компанія» у місті Коростень і провів нараду з питань розвитку лісової галузі та деревообробної промисловості. У нараді взяли участь міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко, голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко, глава Державного агентства лісових ресурсів Василь Кузьович, керівництво Житомирської ОДА, представники органів місцевого самоврядування та деревообробних підприємств.

Під час обговорення загального стану розвитку лісової галузі та деревообробної промисловості в регіоні порушували проблемні питання боротьби з незаконними рубками й охорони лісів від пожеж. Д. Шмигаль повідомив, що найближчим часом має бути розроблена концепція реформування лісової галузі, щоб Україна могла правильно управляти цим відновлювальним ресурсом. «Правильне управління лісовим господарством, боротьба з незаконними рубками, запобігання пожежам — це пріоритет, який потребує злагодженої роботи правоохоронних органів, профільного міністерства, уряду, Держлісагентства та територіальних громад», — наголосив він.

Під час відвідин ТОВ «Українська холдингова лісопильна компанія» Прем’єр-міністр України відзначив важливу роль, яку відіграє деревообробна промисловість для економіки Житомирщини. «Зі свого боку, держава має створити умови для ефективного розвитку галузі і забезпечити баланс між інтересами бізнесу та збереженням українських лісів для наступних поколінь», — підкреслив він. Д. Шмигаль також ознайомився з технологією виробництва модулів із CLT-панелей та з проектом модульного інфекційного відділення, яке може виготовляти підприємство. «Ми обговорювали і вартість цього відділення, і швидкість його будівництва — це 2 місяці, 512 ліжко-місць за найсучаснішими стандартами, ще й більш як у п’ять разів дешевше, ніж китайські аналоги. Тому, звичайно, це потенціал, який у разі потреби можна буде доволі швидко — за два-три місяці — розгорнути і збудувати в будь-якій точці України», — повідомив глава уряду.

У рамках робочої поїздки на Житомирщину Д. Шмигаль також відвідав Потіївську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат І—ІІІ ступенів, де оглянув умови навчання та реабілітації дітей з порушеннями опорно-рухового апарату.

Житомирська область.

Фото з сайту Житомирської ОДА