«75 років тому заснування ООН стало символом того, що людство повинно було засвоїти трагічний урок Другої світової війни. Але окупація Криму та військова російська агресія на Донбасі свідчать про те, що цього уроку не засвоїли. Я хотів би нагадати, що це не лише війна в Україні. Це війна в Європі. І це не просто посягання на суверенітет незалежної держави, це схоже на спробу повернутися до поділу сфер впливу у світі», — заявив Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні на комеморативному урочистому засіданні Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй з нагоди відзначення 75-ї річниці ООН.

«Світ, у якому ми живемо сьогодні, такий самий складний, як і 75 років тому. Мир і процвітання залишаються цінностями, за які люди проливають кров у різних куточках нашого світу», — сказав Володимир Зеленський.

Володимир Зеленський, виголошуючи заяву від імені України — одного з членів-засновників Організації Об’єднаних Націй, привітав усіх з ювілеєм Організації і зауважив, що за попередні 75 років людство «піднялося на найвищі вершини, занурилося в найглибші траншеї, підкорило космос». Нові технології навіть дозволяють вперше в історії проводити засідання ООН дистанційно.

«Тож чи насправді ми не здатні зупинити агресію та війни? Чи потрібно нам більше кривавих уроків, щоб переосмислити своє існування на цій планеті? Цього року пандемія коронавірусу стала шоком для всіх країн. Ми повинні використати цей попереджувальний знак, щоб зупинити суперечки та об’єднати зусилля для досягнення реальних проривних результатів», — сказав Президент України і закликав не лише повернутися до цілей та принципів Статуту ООН, а й розпочати їх постійне та повне впровадження. «Почнемо зараз. Планети «Б» немає, ми живемо тут і лише один раз», — наголосив він.

75-та, ювілейна, сесія Генеральної Асамблеї ООН стартувала цього тижня. За традицією протягом перших тижнів сесії мають відбутися дебати високого рівня, в яких візьмуть участь перші особи держав. Цього року через пандемію їхні виступи відбуватимуться переважно у віртуальному форматі.