А також взаємодопомога в боротьбі з коронавірусом та підтримка української діаспори. Як уже повідомляв «Голос України», важливим документом, який було підписано у присутності глави держави, стала Угода щодо відновлення повноцінного функціонування Міжнародного аеропорту «Ужгород». З Прем’єр-міністром Словаччини Ігорем Матовичем досягнуто домовленості, що в жовтні буде завершено роботу над технічними питаннями, пов’язаними з імплементацією цієї угоди.

Крім того, Володимир Зеленський та Ігор Матович погодилися, що максимальне використання транзитного потенціалу України та Словаччини має бути стратегічним пріоритетом співпраці між двома країнами.

На зустрічі з прем’єром Словаччини В. Зеленський обговорив перспективи співробітництва в організації комбінованих перевезень за маршрутом: Азія (КНР) — Європа (Словаччина), а також створення мультимодальних логістичних центрів (терміналів) з обробки вантажів на згаданому маршруті. Співрозмовники привітали підписання під час візиту Меморандуму між Міністерством інфраструктури України й Міністерством транспорту та будівництва Словаччини, який має сприяти реалізації транзитного потенціалу наших країн.

А під час перемовин з Президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою (на знімку), йшлося про забезпечення прав та інтересів національних меншин. Володимир Зеленський зауважив, що для української сторони важливим є збереження мережі шкіл з вивчення української мови та підтримка української освіти у Словаччині з боку керівництва держави. До речі, цю тему Президент підняв і під час зустрічі з українською громадою у Братиславі.

Важливими були й перемовини з Головою Національної ради (парламенту) Словацької Республіки Борисом Колларом. Президент України зауважив, що ефективному розвитку українсько-словацьких відносин має сприяти двосторонній міжпарламентський діалог. Володимир Зеленський також відзначив важливість ефективної взаємодії постійних делегацій Верховної Ради України та Національної ради Словацької Республіки в Парламентській асамблеї ОБСЄ та Парламентській асамблеї Ради Європи.

Фото прес-служби Президента України.