Курсанти університету Повітряних сил перебували на борту літака Ан-26, який розбився під час навчально-тренувального польоту ввечері 25 вересня.

Труни з останками тіл загиблих доставили з Харкова військово-транспортним літаком Іл-76. На борту були батьки, курсанти університету, військові. До Вінниці вони прибули після участі у церемонії прощання у Харкові.

Потужний Іл-76 з гуркотом грому вирвався з-за хмар і торкнувся колесами злітно-посадкової смуги.

Першими вийшли два військові: один ніс портрет Максима Хом’ячука, другий тримав у руках хрест з табличкою з його прізвищем, датами народження і смерті. Потім винесли труну.

Таку само процедуру повторили з портретом Романа Корчовського. Обидва хлопці назавжди залишаться 21-річними.

Група курсантів супроводжувала рідних загиблих: Олександра Павловича та Тетяну Іванівну Корчовських, Володимира Костянтиновича та Катерину Володимирівну Хом’ячуків і їхнього старшого сина Костянтина. Матері почорніли від горя. Їх постійно підтримували під руки.

Церемонія прощання відбувалася у супроводі гулу турбореактивного двигуна Іл-76. Військові по черзі підходили до трун, клали квіти, знімали головний убір, хрестилися, а тоді віддавали честь.

Літак піднявся в небо тільки тоді, коли прозвучав Гімн України і церемонія закінчилася. Автомобілі ритуальної служби повезли труни у населені пункти, де проживають батьки загиблих, — Корчовські у райцентрі Крижопіль, Хом’ячуки — у селі Новоживотів Оратівського району. У цих районах 7 жовтня оголошували Дні жалоби.

Про це повідомив присутній на церемонії голова Вінницької облдержадміністрації Сергій Борзов. Співчуття батькам і рідним загиблих курсантів висловила народний депутат України Ірина Борзова. Упродовж заходу вона підтримувала згорьованих матерів.

— Ви знали Романа чи Максима, які хотіли стати пілотами? — запитав у одного з курсантів.

— Вони вже були пілотами, — уточнив той. І це була його єдина фраза у відповідь на поставлене запитання.

Світла пам’ять лицарям неба!..

Фото автора.