Мова йде про передачу в комунальну власність земель запасу колишніх сільських рад: ріллі, сіножатей та інших угідь — загалом майже 2380 гектарів. Вараш першим у Вараському районі починає цей процес (за ним готуються Каноницька та Антонівська тергромади).

Отже, перший крок міський голова Вараша Олександр Мензул зробив: акти прийому-передачі землі з державної у комунальну власність підписав. Наступним кроком буде реєстрація права комунальної власності на ці землі.

Йдеться про приєднання майже 2380 гектарів 245 ділянок сільськогосподарських земель Більськовільської (села Більська Воля, Березина, Кругле, Рудка), Мульчицької (села Мульчиці, Журавлине, Кримне, Уріччя), Озерецької (села Озерці та Городок), Собіщицької (Собіщиці), Сопачівської (села Сопачів, Діброва та Щоків) та Старорафалівської (села Стара Рафалівка і Бабка) сільських рад.

Олександр Мензул каже:
— Підписав майже 250 документів. Однозначно це позитивний процес і перші кроки для збільшення інвестиційної привабливості нашої громади. При цьому хочу наголосити, що це — виключно ресурси тих сіл, на території яких вони розміщені, й будуть використовуватися саме для розвитку цих сіл. Бо зростання добробуту всіх членів нашої спільної громади і є нашим завданням. Адже при цьому розвиватиметься і громада в цілому. Якщо раніше про якісь масштабні проекти місто і мріяти не могло, то після приєднання до міста семи сільрад все кардинально змінилося. Ми маємо куди розвиватися, адже площа Вараської територіальної громади нині становить 64 тисячі гектарів. Тепер працюватимемо над заведенням інвестицій, щоб максимально ефективно використовувати наші спільні ресурси.

Передача найдорожчого, певно, ресурсу — українських земель — з державної власності в підпорядкування громад почалася фактично зі стартом децентралізації та створенням перших ОТГ в країні. Скажімо, землі Заболоттівської сільської ради, яка приєдналася до Вараша в 2018 році, після їх інвентаризації передали в 2019-му у власність Вараській міській раді.

Але оскільки за всі роки адмінреформи у Володимирецькому районі, окрім Вараша, ОТГ не було створено, після місцевих виборів у форматі нового адмінустрою ми лише вступаємо в цей процес.

Вараш.

Фото автора.