З одного боку, це є критерієм і показником того, наскільки 2020 рік був складним для аграріїв. З іншого — може слугувати певним рушієм для майбутнього розширення посівних площ під інші культури, коментує ситуацію аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Іван Колодяжний.

За прогнозами УКАБ, із загального масиву незадіяних земель приблизно 470 тис. га навесні піде під соняшник. Адже більшість не засіяних озимими сільгоспугідь розташовані на півдні країни: в Одеській, Миколаївській, Херсонській та Запорізькій областях, для яких характерна посушлива погода. А соняшник, напевне, найкраще пристосований до подібних умов. Та й саме ця олійна культура стала чи не головною у тих краях, тобто має найбільшу частку в структурі посівів. До того ж вартість тонни соняшнику вже сягає рекордних 20 тис. грн, тобто її вирощування приносить сільгоспвиробникам неабиякі доходи.

Тож нинішнього року площі під соняшником можуть сягнути 6,86 млн га, а це шанс для України зібрати його рекордний врожай на рівні 17,8 млн тонн.

Ще майже 270 тис. з незанятих восени гектарів аграрії віддадуть під кукурудзу, до 100 тис. додатково засіють ячменем та 70 тис. га соєю.

Тим часом

Як коронакриза вплинула на ціну зерна, борошна та цукру? Скільки насправді Україна споживає хлібобулочних виробів? Який обсяг «сірого» ринку? Коли пекарні стануть реальною загрозою для хлібокомбінатів? — ці та інші питання пропонуються для обговорення 28 січня 2021 року під час конференції Хліб.ua