У рамках програми «ЕкоХДУ» тут уже замовили проект власної електростанції з сонячних панелей потужністю 50 кіловат. СЕС планують розмістити на даху будівлі актової зали університету — технічна експертиза вже підтвердила, що таке навантаження будівля витримає без проблем. Сонячна електростанція, яка має запрацювати вже нинішнього року, підживлюватиме електроенергією не тільки актовий зал і кондиціонери в ньому, а й бібліотеку з коворкінг-центром та університетський басейн. Якщо буде надлишок кіловатів, то їх скерують на енергопостачання будівлі студентського гуртожитку № 3.

Перший етап реалізації нового проекту «ЕкоХДУ» коштуватиме майже сімсот тисяч гривень, його окупність — трохи більше чотирьох років. Важливо, що на реалізацію перспективного задуму не проситимуть жодної копійки з державного бюджету. Сонячні панелі придбають частково за ті гроші, що їх заробив сам виш, частково розраховують на грантові кошти й співфінансування з місцевих скарбничок. І на це є вагомі підстави.

«У ті ж місцеві бюджети наш університет перераховує податками 13,5 мільйона гривень на рік. Було б справедливо і правильно, щоб принаймні десять відсотків із цих сум поверталися до ХДУ як партнерське фінансування його розвитку у рамках тих чи інших програм. Про це ми вже говорили із новим міським головою Херсона Ігорем Колихаєвим. І сподіваюся, досягли взаєморозуміння», — коментує ректор Херсонського державного університету професор Олександр Співаковський.

У майбутньому у ХДУ збираються повністю перейти на «зелену» енергію. Адже виш активно розвивається, його запити зростають, а енергетики далеко не завжди спроможні їм відповідати. Приміром, формальності, пов’язані із підключенням до стаціонарних електромереж нового басейну, забрали більше часу, ніж власне його будівництво. А так бути не повинно.