Понад 20 років галузь працює за правилами, встановленими ще у 1998 році Законом «Про відходи». За цей час змінилися не лише технології збирання, переробки та захоронення відходів, а й їх склад.

За словами Руслана Стрільця, сьогодні інвестор, вивчаючи питання рентабельності початку проектів, прагне отримати від муніципалітетів гарантії.

«Вартість реалізації сміттєпереробних проектів сягає декількох мільйонів євро, а строк окупності — не менш як 10 років. Однак поки що відсутні гарантії стабільних умов роботи для інвесторів. Ситуація має змінитися із прийняттям законопроекту № 2207-1д «Про управління відходами», що вже схвалений Верховною Радою в першому читанні та готується до другого», — відзначив Руслан Стрілець.

Сьогодні трапляються випадки, коли відходи не доїжджають до полігона та викидаються деінде. Або кількість відходів, що потрапляє на полігон, відрізняється від зібраної перевізником у населення. У результаті полігон недоотримує кошти на забезпечення технологічних процесів.

«Ми повинні встановити чіткі правила, що кошти, які сплачує населення, будуть доходити в повному обсязі до кожної ланки системи управління відходами. Для цього має з’явитися окремий учасник — адміністратор муніципальних відходів. Саме це і передбачено законопроектом № 2207-1д та знайшло схвалення у представників органів місцевого самоврядування», — наголосив Руслан Стрілець.

Адміністратори контролюватимуть та забезпечуватимуть діяльність усього ланцюжка операцій, пов’язаних з управлінням відходами в містах, а також якість послуг, які надаються населенню. Це створить можливість справедливо розподіляти кошти між надавачами послуги та залучати інвесторів.

Вл. інф.