Про це заявили члени комісії з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства.

На їхню думку, найгостріше стоїть питання жахливого стану приміщень підстанцій швидкої допомоги в Хортицькому і Заводському районах обласного центру. Так, підстанції належать до комунального некомерційного підприємства «Територіальне медичне об’єднання «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» облради. Тобто, мають обласне підпорядкування. Водночас як приміщення, в яких вони розташовані, перебувають у власності громади Запоріжжя.

Думка

«Тому склалася патова ситуація, коли підприємство не має юридичних підстав для проведення ремонтних робіт і використання коштів обласної громади», — наголошує директор центру Костянтин Малашенко.

Заступник голови обласної ради Владислав Куценко заявляє, що нинішні умови, в яких працюють медики «швидкої», гірші, ніж умови перебування ув’язнених у виправних установах: «Це неприпустимо. Люди, від яких залежить порятунок нашого життя, не повинні працювати в сирих холодних кабінетах, із цвіллю на стінах і стелях. Почнемо з цих підстанцій, адже там ситуація найгірша. Після ретельного моніторингу визначимося щодо інших підстанцій міста й області».

Передусім депутати планують вирішити питання з передачею майна на баланс облради, потім провести ремонти. Для цього до ОДА спрямують звернення про виділення майже 14 мільйонів гривень на будівельні роботи та 1,6 мільйона на оформлення першої державної реєстрації 17 автомобілів швидкої допомоги для центру, постачання яких планується вже в цьому місяці.

До речі

На території Запорізької області функціонують 25 підстанцій швидкої медичної допомоги, 36 пунктів постійного базування бригад «швидкої». Екстрену медичну допомогу жителям області надають 154 бригади швидкої медичної допомоги КНП «Територіальне медичне об’єднання «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

Ще одна проблема пов’язана з КУ «Запорізьке обласне бюро судово-медичної експертизи». Ще 20 грудня 2018 року своїм рішенням № 21 депутати обласної ради затвердили безоплатну передачу нерухомого майна для забезпечення статутної діяльності бюро. На наступний рік установі перейшла будівля по вул. Оріхівське шосе, 10а в Запоріжжі. Вже торік на її реконструкцію передбачили 10 мільйонів гривень. Але свої корективи вніс коронавірус: кошти перерозподілили на боротьбу з поширенням пандемії.

«Розглянувши проблему істотного збільшення навантаження на установу в період пандемії та неможливість працювати в старих приміщеннях, розташованих у житловому масиві, необхідно повернутися до питання фінансування реконструкції будівлі», — вирішили депутати вже нового скликання.

Цитата

«І для держави, і для області нинішній рік є роком охорони здоров’я. І саме медична галузь сьогодні потребує найбільшої підтримки в максимально короткий термін. Лікарі та жителі чекають від нас результату», — заявляє голова облради Олена Жук.

Перший заступник голови облради Людмила Любім зазначає, що тепер потрібно погодити надані від депутатів пропозиції з ОДА: «Але переконана, що вона не залишиться осторонь, і цей рік буде продуктивним для галузі охорони здоров’я області».

Із значними складнощами стикаються також працівники Мелітопольського протитуберкульозного відділення КНП «Запорізький регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр». Серед них — заборгованість із заробітної плати та інші профільні питання. Крім того, потрібно оперативно розв’язувати проблеми з функціонуванням санаторію «Глорія». Для цього депутати підготували низку відповідних звернень і доручень.

Запорізька область.

Фото з відкритих джерел.